III Niedziela zwykła – ogłoszenia

1. Dzisiejszą niedzielę „Na mocy listu apostolskiego Aperuit illis, Papież Franciszek ustanowił Niedzielą Słowa Bożego”. Dlatego wychodząc z kościoła otrzymamy Słowo Boże z dzisiejszej niedzieli, po to, abyśmy w domu w ciszy i skupieniu poświęcili kwadrans na słuchanie samego Boga. A na ostatniej stronie znajdziemy 10 powodów, dla których warto czytać Pismo św.

1. Również dzisiaj obchodzony jest w Kościele Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku. Wiemy, jak straszna w skutkach jest ta choroba. Starajmy się więc pomóc chorym na trąd, aby byli leczeni w poszanowaniu ludzkiej godności. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi modlitwami i ofiarami.

1. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca – nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny o godz. 8:00 rano, natomiast odwiedziny chorych w domach o zwykłej porze. Tylko Ks. Bartosz wyjątkowo w tym miesiącu odwiedzi swoich chorych w poniedziałek o stałej porze.

1. W przyszłą niedzielę obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane również świętem Matki Bożej Gromnicznej – w czasie Mszy św. poświęcenie gromnic.     W tym dniu obchodzony jest również w Kościele Dzień Życia Konsekrowanego. Zachęcamy do szczególnej modlitwy w intencji osób zakonnych, które posługują i pochodzą z naszej parafii.

1. W tym tygodniu patronują nam:

– wtorek:  św. Tomasz z Akwinu, prezbiter, Doktor Kościoła, dominikanin, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów;

– piątek:  św. Jan Bosko, włoski kapłan, apostoł młodzieży, założyciel zgromadzeń salezjańskich.

1. Porządek kolędy na najbliższy tydzień:

–  poniedziałek    –  ul. Koszarowa  2 – 9

–  wtorek              –  ul. Koszarowa  11 – 18   i Niepodległości

–  środa               –  os. Chrobrego  1 – 2    oraz    ul. Ceglana, Chrobrego i  Kożuchowska

–  czwartek          –  os. Chrobrego  3 – 4  i ul. Kolejowa

–  piątek               –  ul. Kochanowskiego, Prusa, Warszawska i Wiejska

–  sobota od godz. 11:00  –   ul. Kościuszki  2 – 54.