II Niedziela zwykła – ogłoszenia

1. Najświętsza Ofiara Chrystusa, której pamiątkę sprawowaliśmy, zjednoczyła nas wokół ołtarza. W Tygodniu Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan prosimy dobrego Boga, aby wszyscy wyznawcy Chrystusa stanowili „jedno serce i jednego ducha”, dając w ten sposób czytelne świadectwo wobec świata.

1. We wtorek obchodzimy Dzień Babci, a w środę Dzień Dziadka. Wszystkim składamy najserdeczniejsze życzenie i zapraszamy do szczególnej modlitwy za bliskich naszym sercom babcie i dziadków podczas Mszy Św.

1. W środę, tj. 22 stycznia przypada 34 rocznica śmierci sługi Bożego biskupa Wilhelma Pluty.

1. W tym tygodniu patronują nam:

– wtorek:         św. Agnieszka, dziewica, męczennica,

– piątek:         św. Franciszek Salezy, biskup Genewy w Szwajcarii, gorliwy misjonarz zabiegający o nawrócenie protestantów,

– sobota:         św. Paweł Apostoł, nawrócony prześladowca pierwszych chrześcijan, gorliwy głosiciel Ewangelii wśród pogan,

– niedziela:     święci Tymoteusz i Tytus, towarzysze wypraw misyjnych św. Pawła Apostoła, a następnie biskupi i męczennicy za wiarę.

1. Plan kolędy na najbliższy tydzień:

–    poniedziałek:      os. Słoneczne   1 – 5

–    wtorek:                os. Słoneczne    6 – 12

–    środa:                  os. Słoneczne  13 – 14

–    czwartek:            os. Słoneczne  15  oraz  ul. Gdańska i Piłsudskiego

–    piątek                   ul. Kopernika, Traugutta, Owocowa i Szpitalna

–    sobota:                 Henryków  oraz  ul. Henrykowska i Różana.

1. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych dzisiaj o godz. 17:00 w kościele.