VI SZPROTAWSKI ORSZAK TRZECH KRÓLI

6 stycznia odbył się już po raz szósty Orszak Trzech Króli. Hasło przewodnie brzmiało  „Cuda, cuda ogłaszają”. Orszak przygotował i prowadził ks. Jacek. Rozpoczęcie orszaku zaczęło   się Mszą Św. o godz. 11:30. Każdy otrzymał koronę  jako symbol uroczystości  Objawienia Pańskiego.  Msza św. rozpoczęła się procesyjnym wejściem kapłana poprzedzającego postaciami Trzech Mędrców.   Eucharystię  celebrował ks. Damian,  który wygłosił okolicznościowe kazanie. Główną myślą rozważań był pokłon jaki Królowie  oddali   Jezusowi w betlejemskiej szopce. W prowadzonym dialogu z uczestnikami Eucharystii celebrans nadał znaczenie symboli jakie nieśli w darze Trzej Mędrcy w szczególności – kadzidło –  Bóg ponad wszystko.  Po zakończeniu Eucharystii  wyruszył   orszak  ulicami naszego  miasta  do żłóbka znajdującego się na placu przed ratuszem.  Na czele orszaku za Betlejemską Gwiazdą niesioną przez ministranta  szli Trzej Królowie prowadzeni przez skrybę Teodozjusza. Kronikarz przeprowadzał wywiad z Mędrcami skrzętnie wszystko zapisując na pergaminie.  Orszak śpiewając kolędy (akompaniował na gitarze ks. Jacek, śpiewy prowadzili – Marcin, Michał i  Katarzyna) dotarł do żłóbka,  znajdującego  się  na placu przed ratuszem. Tam na nich oczekiwała   Święta Rodzina i też z nimi Teodozjusz przeprowadził wywiad. Królowie złożyli hołd i wręczyli swoje dary . Na zakończenie zostały wspólnie zaśpiewane kolędy.