II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

1. W poniedziałek przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. W osobach Mędrców ze Wschodu, którzy przybywają oddać pokłon nowo narodzonemu Królowi, odnajdujemy ludzi wszystkich ras, języków     i religii, wezwanych do rozpoznania w Chrystusie jedynego Zbawiciela. Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego – przypominamy o obowiązku uczestniczenia we Mszy św. w tym dniu. Natomiast  taca przeznaczona jest na działalność misyjną Kościoła.

1. Zgodnie z dawnym zwyczajem zabierzmy ze sobą pobłogosławioną kredę, aby oznaczyć drzwi naszych domów na znak przyjęcia Wcielonego Syna Bożego. Woń kadzidła niech napełni nasze mieszkania na znak, że wszystko w naszym życiu pragniemy czynić na większą chwałę Bożą.

1. Przedłużając radość jutrzejszej uroczystości, weźmy udział w Orszaku Trzech Króli, który wyruszy z kościoła po Mszy św. o godz. 11:30.

1. W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego. Niedziela ta zamyka liturgiczny obchód okresu Narodzenia Pańskiego. Warto w tym dniu zastanowić się nad własnym chrztem i powołaniem do zbawienia oraz zdać sobie sprawę, że poprzez chrzest każdy z nas stał się nowym stworzeniem, powołanym do nowego, świętego życia.

1. Nauki przed Chrztem św. dzisiaj o godz. 17:00 w salce w Domu Katechetycznym.

1. Zapraszamy wszystkich naszych parafian i gości na koncert kolęd w wykonaniu chóru „Unisono” z Uniwersytetu III Wieku w Szprotawie – w poniedziałek  po Mszy św. wieczornej  o godz. 18:00 w kościele.

1. Plan kolędy na najbliższy tydzień:

wtorek         –       ul. Krótka, Paderewskiego i Witosa

środa           –       ul. Ciszowska, Jasna, Parkowa, Porzeczkowa i Wyspiańskiego

czwartek     –       pl. Ewangelicki oraz ul. Kwiatowa, Młynarska, Targowa, Sienkiewicza i Żeromskiego

piątek          –       pl. Kościelny oraz ul. Odrodzenia i Poprzeczna

sobota         –       ul. Bema, I Armii, Kasprowicza i Rynek

1. W czasie kolędy biuro parafialne czynne będzie:

–   czwartek                  10:00        –      11:00

–   sobota              16:00        –       17:00.

1. Przypominamy, że kolęda rozpoczyna się:

–       od poniedziałku do piątku o godz. 15:30

–       w soboty o godz. 10:00.

1. W czasie kolędy nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie tylko rano o godz. 8:30.

1. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na prace renowacyjne prowadzone jeszcze przy ołtarzu głównym. Dlatego składamy serdeczne podziękowanie za każdą złotówkę składaną na ten cel na tacę i w czasie kolędy.