Niedziela Świętej Rodziny

 1. Dzisiaj wspominamy Świętą Rodzinę: Jezusa, Maryję i Józefa. Śledząc jej losy, dostrzeżmy przede wszystkim Bożą opiekę, która skutecznie i niezawodnie chroniła od wszelkich niebezpieczeństw. Pamięć o tym niech będzie zachętą dla nas, aby w codziennej, wspólnej modlitwie powierzać Bogu trudne sprawy naszych rodzin.

 

 1. Przed nami ostatnie godziny 2019 roku. We wtorek, w wieczór świętego Sylwestra zgromadzimy się o godz. 17:00 na Mszę św. i nabożeństwo dziękczynno-błagalne. Będziemy dziękować Bogu za wszystkie łaski kończącego się roku oraz przepraszać za grzechy i zaniedbania.

 

 1. W środę „Nowy Rok” uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, a także Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Będziemy składać sobie nawzajem życzenia. Dzielmy się z bliźnimi naszym prawdziwym bogactwem: serdecznością, dobrocią i darem przebaczenia. Kościół wskazuje nam tego dnia na Maryję, Matkę Boga. W  Jej  dłonie   możemy  złożyć  naszą  przyszłość  w  czasie  Mszy św.:  które będą odprawiane jak w każdą niedzielę  –    nie  będzie  tylko  Mszy św.  rano  o  7:00                                       
 •   w szpitalu o godz. 7:30
 • w Śliwniku o godz. 9:30 .

 

 1. Spotkanie opłatkowe dla „Nadzwyczajnych szafarzy” oraz starszych lektorów i lektorek czytających w czasie Mszy św. w naszej parafii będzie dzisiaj o godz. 16:00 w salce nad garażami.

 

 1. Nasza parafia po raz VI organizuje Orszak Trzech Króli. Zapraszamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu przez przebranie się w stroje króli, pasterzy i aniołów.

 

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca:
 • w czwartek Msza św. wieczorna w intencji Przyjaciół Paradyża i o powołania kapłańskie oraz Wspólnoty Krwi Chrystusa
 • w piątek przez cały dzień adoracja Najśw. Sakramentu, a spowiedź przed każdą Mszą św., a w piątek godz. 6:30 – 10:00 i  od   17:00
 • nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP w sobotę o godz. 8:00 rano.

 

 1. Plan kolędy na najbliższy tydzień:
 • poniedziałek –   3-go Maja i Spokojna
 • wtorek –   Kartowice od godz. 10:00   
 • czwartek –    Akacjowa, Kraszewskiego, Kościelna, Legnicka, Powstańców Warsz., Pogodna, Reja, Wesoła, Kasprzaka i Miłosza
 • piątek – os. Piastowskie oraz ul. Robotnicza i Waryńskiego  
 • sobota – Nowa Kopernia i os. Nowa Kopernia oraz ul. Dąbrowskiego, Sikorskiego i  Wieniawskiego

                                       

 1. Przypominamy, że kolędę rozpoczynamy:
 • w dni powszednie od godz. 15:30,
 • w soboty od godz. 10:00.

 

 1. Biuro parafialne w czasie kolędy czynne będzie:
 • w czwartki 10:00   –   11:00
 • w soboty     16:00   –   17:00.

 

 1. W przyszłą niedzielę nauki przed Chrztem św. o godz. 17:00 w salce w Domu Katechetycznym.