PASTERKA 2019

24 grudnia jak co roku spotkaliśmy się na Mszy Św. Pasterskiej. W naszej parafii mogliśmy uczestniczyć w kościele parafialnym o godz. 22:00 i 24:00, w Śliwniku o godz. 22:00 i w szpitalu o godz. 21:00. Eucharystia o północy była koncelebrowana przez  ks. Bartosza, ks. Jacka  i ks. Damiana. Głównym celebransem był ks. Bartosz. I to on w uroczystej procesji zaniósł figurkę Dzieciątka Jezus do żłóbka.

 Ewangelia została uroczyście odczytana przez ks. Damiana, który  wygłosił okolicznościowe kazanie.  Usłyszeliśmy między innymi:

„Po świątecznych wzruszeniach wracamy do szarej rzeczywistości, w której zobaczyć Bożą Miłość jest czasami niesłychanie  trudno. I Bóg to doskonale wie dlatego sprawił niesamowity cud. Tym cudem jest Eucharystia. To jest właśnie to Betlejem – Dom Chleba. Msza Święta to jest Boże Narodzenie. Taki niepozorny opłatek jak niepozorne dziecko na sianie. I ołtarz ubogi jak betlejemski żłób. Tacy zwyczajni księża w ręku, których chleb staje się Ciałem. Jak zwyczajny był Józef i Matka Maryja. I Bóg pyta co niedzielę „Czy przyjdziesz do kościoła? Czy chcesz się ze mną spotkać? Czy otworzysz dom swojego życia?  Bo chcę się narodzić na tym ołtarzu dla ciebie? …… Prawdziwą wiarę można spotkać co tydzień na Eucharystii.   … Jest rzeczywiście Boże Narodzenie kiedy ludzie patrząc na nas są zadziwieni, że wychodzimy inni, że bardziej kochamy. Mamy  ucieszyć  ludzi tym, że wnosimy w ich życie Boga. Pozwólmy Mu wejść z tym światłem w nasze ciemności. I nieśmy te światło dalej w czułości, wrażliwości, w zwykłej codziennej prostej miłości. Dlatego was proszę na świętą betlejemską Miłość Boską, proszę w imieniu Ewangelii i wiary naszego Kościoła. Proszę i życzę. Nie odchodźmy od Betlejem.  Nie odchodźmy od Eucharystii. Kiedy będą kolejne niedziele nie odchodźmy od tego stołu na którym jest życie, na którym jest Miłość. Nie uciekajmy z Betlejem bo w miłości jest siła naszej chrześcijańskiej wiary. Bo kto nie zapomni o Betlejem cały rok będzie dzielił się jak pasterze radością spotkania z Bogiem.  Na każdej Mszy Świętej będzie nieustannie przeżywał Boże Narodzenie i nigdy nie będzie samotny. … Błogosławiona jest noc, w której narodził się dla nas Bóg. Błogosławiona jest noc, w której zapragnął wkroczyć w ten świat aby dać nam życie. Błogosławiona noc, w której przychodzimy dziękować Bogu za to, że przez swoje narodziny dał nam prawdziwe życie.”

Na zakończenie Eucharystii zostały przekazane podziękowania osobom pomagającym godnie przygotować naszą świątynię  na święta. Podziękowania należą się: państwu Staniaszek, Janowskim, Zdebelak,  Pigdamowicz,  Nadleśnictwu Szprotawa, Piotrowi Suchan, kościelnemu Ryszardowi i jego ekipie mężczyzn, liturgicznej służbie ołtarza, nadzwyczajnym szafarzom, s. Klarze, Szprotawskiej Orkiestrze Dętej.

 Życzenia świąteczne od  księdza proboszcza i kapłanów pracujących w naszej parafii wypowiedział  ks. Bartosz.

Oprawę muzyczną i śpiew na pasterce zapewnili nam:  Orkiestra Szprotawska pod kierunkiem kapelmistrza Zdzisława Głowackiego oraz organista Marcin Bojski.