REKOLEKCJE ADWENTOWE

W trzecią niedzielę adwentu 15 grudnia  rozpoczęły  się rekolekcje adwentowe. Trwały  do  środy 18 grudnia. Prowadził je rekolekcjonista Ks. Radosław Horbatowski (asystent diecezjal­ny Centrum Ochotników Cierpienia i kapelan przy Domu Uzdrowienie Chorych) , oraz siostra Beata  ze wspólnoty Cichych Pracowników Krzyża, także posługująca  w Domu Uzdrowienia Chorych w Głogowie.

„ Czas rekolekcji to moment zatrzymania się w drodze do Nieba, aby odpowiedzieć sobie na pytanie: Czy ta droga, którą szedłem była dobrą drogą? I czy ta droga, którą kroczę prowadzi mnie do celu? A moim celem jest Niebo.”  W każdym dniu  rekolekcji były  zadania duchowe w formie pytań. W pierwszym dniu usłyszeliśmy: „ Co chciałabym/chciałbym ofiarować Panu Jezusowi? Co wyznacza drogę mojego codziennego życia? Co jest celem mojego codziennego życia? … Bóg dał ci wszystko, co ty chcesz dać Bogu?”

Na zakończenie rekolekcji odbyło się wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa zawierzenia. Następnie można było podejść tak blisko do monstracji, aby  dotknąć Boga.

Nauki  głoszone były w dni powszednie  o  godz.  7:00,  9:00  i  o godz. 18:00,  a w Śliwniku w poniedziałek o godz. 17:00.

Natomiast spowiedź odbywała się we wtorek i środę.