III Niedziela Adwentu – ogłoszenia

 1. Trzecia niedziela Adwentu przypomina nam o radości. Oczekujemy razem z Niepokalaną Maryją i ze św. Janem Chrzcicielem na spełnienie się wielkich obietnic. Zbawienie całego świata jest bliskie.

 

 1. Trzeci tydzień Adwentu to czas szczególnej modlitwy o chrześcijańskie życie rodzin. Codziennie będziemy polecać Panu Bogu rodziny naszej parafii, aby rozwijało się w nich życie wiary.

 

 1. Zachęcamy do udziału we Mszy Świętej roratnej i dlatego zapraszamy:
 • dzieci wraz z rodzicami od poniedziałku do środy na godz. 16:30, natomiast  w czwartek  i  piątek na godz. 18:00;
 • młodzież i dorosłych codziennie o godz. 7:00 rano.

 

 1. Przypominamy, że dzisiaj rozpoczynają się rekolekcje adwentowe w naszej parafii – pamiętajmy w naszych modlitwach o rekolekcjoniście Ks. Radosławie Horbatowskim i spowiednikach oraz prośmy o owoce dla całej parafii. Starajmy się tak zaplanować nasze prace i zajęcia, abyśmy w poniedziałek, wtorek i środę mogli uczestniczyć w naukach rekolekcyjnych.

Nauki będą głoszone w dni powszednie  o  godz.  7:00,  9:00  i  o godz. 18:00,  a w Śliwniku w poniedziałek o godz. 17:00.

Natomiast spowiedź będzie we wtorek i środę:

 • dla dzieci i młodzieży od godz. 16:00
 • dla dorosłych rano od godz. 6:30 – 10:00 i wieczorem od godz. 17:00
 • a w Śliwniku w poniedziałek od godz. 16:30.

 

 1. Odwiedzimy chorych w domach z racji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia w sobotę od godz. 10:00 rano – prosimy o zgłaszanie wszystkich chętnych chorych w zakrystii.

 

 1. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. – dzisiaj po Mszy św. o godz. 11:30.

 

 1. Również dzisiaj spotkanie dla kandydatów do bierzmowania – grupa Bartosza  –  po Mszy św. wieczornej.

 

 1. Zapraszamy wszystkich do modlitwy za zmarłych dzisiaj o godz. 17:00 w kościele. Gdzie kluczem wspólnej modlitwy będziemy otwierać drzwi Bożego Miłosierdzia dla naszych zmarłych, a szczególnie tych, którzy odeszli w ciągu ostatnich  12 miesięcy.

 

 1. Spotkanie Apostolatu Zbawczego Cierpienia w czwartek o godz. 16:00 w salce  w Domu Katechetycznym.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na pomoc dla Kościoła na Wschodzie –   zebraliśmy 1800 zł   –   i  dzisiaj za pomoc dla ofiar pożaru.

 

 1. Wraz z Adwentem rozpoczęliśmy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on nam pod hasłem: „Wielka tajemnica wiary”. To pierwszy rok programu duszpasterskiego dla Kościoła w Polsce na lata 2019 – 2022, którego temat brzmi: „Eucharystia daje życie”. Podczas tego roku będziemy starali się pogłębiać nasze rozumienie Eucharystii i oddawać szczególną cześć Chrystusowi ukrytemu w Najświętszym Sakramencie. Pomocne w zgłębianiu i rozumieniu Eucharystii będą małe książeczki, które możemy zabrać do domu za darmo ze stolika z prasą.