II Niedziela Adwentu – ogłoszenia

1. Mimo przypadającej dziś drugiej niedzieli Adwentu, zgodnie z dekretem watykańskiej Kongregacji Kultu Bożego, w Kościele w Polsce obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, która przypada 8 grudnia. Wyraża ona wiarę Kościoła w to, że Maryja, wybrana na matkę Syna Bożego, jako jedyna z ludzi została poczęta i urodziła się bez zmazy grzechu pierworodnego.

1. Dzisiejsza niedziela jest jednocześnie szczególnym – już dwudziestym z kolei – Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Do puszek przed kościołem składamy ofiary na pomoc Kościołowi w byłych krajach Związku Sowieckiego.

1. W ubiegłą niedzielę Chrystus zachęcał nas do czuwania. Nasze ranne wstawanie na „Roraty” jest jednym ze znaków tego czuwania. Przypominamy, że „Roraty” w naszym kościele są odprawiane:
  • dla dzieci wraz z rodzicami od poniedziałku do piątku o godz. 18:00
  • dla dorosłych i młodzieży codziennie o godz. 7:00 rano.

1. W piątek przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Pamiętajmy o tych, którzy w tym czasie cierpieli, a nawet oddali życie i polecajmy w naszych modlitwach obecnie rządzących, aby dzięki  ich mądrości nasza Ojczyzna napełniała się pokojem i dostatkiem.  Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 18:00 – zapraszamy do wspólnej modlitwy.

1. Spotkanie członków Wspólnoty Krwi Chrystusa w czwartek o godz. 16:00.

1. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie fizyczne i duchowe zostanie odprawiona w naszym kościele w piątek o godz. 18:00. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną otworzyć się na łaskę uzdrowienia oraz doświadczenie Bożej miłości. Prosimy o przyniesienie ze sobą soli i wody oraz oleju z oliwek.

1. Natomiast spotkanie dla wszystkich rodziców dzieci przygotowujących się do   I Komunii św. w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11:30 w kościele.

1. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy za tych, którzy wyprzedzili nas w drodze do Pana, a szczególnie tych, którzy odeszli w ciągu ostatnich  12 miesięcy – w przyszłą niedzielę o godz. 17:00 w kościele.

1. Kandydatów bierzmowania – grupa Ks. Bartosza –  zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej.

1. Serdeczne dziękujemy wszystkim darczyńcom za przekazanie żywności dla potrzebujących w czasie zbiórki w sklepach w sobotę 7 grudnia. Bardzo serdecznie dziękujemy księżom i katechetom oraz Marioli i Władysławowi Flisak, a przede wszystkim naszej młodzieży za włączenie się do akcji  i zbieranie w sklepach darów dla potrzebujących.

1. W zakrystii są do nabycia opłatki wigilijne, a ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na prace renowacyjne przy ołtarzu głównym, natomiast świece wigilijne są rozprowadzane przy wyjściu z kościoła:
  • małe po 6 zł,
  • duże po 13 zł.

1. Szczególnym wydarzeniem na drodze adwentowego oczekiwania będą rozpoczynające się w przyszłą niedzielę, tj. 15 grudnia rekolekcje adwentowe – pamiętajmy w naszych modlitwach o rekolekcjoniście i spowiednikach oraz prośmy o owoce dla całej parafii. Starajmy się tak zaplanować nasze prace i zajęcia, abyśmy każdego dnia mogli uczestniczyć w naukach rekolekcyjnych   i skorzystać z sakramentu pojednania.

1. Dzisiaj kleryk Łukasz Bajcar pochodzący z naszej parafii otrzyma w Paradyżu święcenia diakonatu – pamiętajmy o modlitwie w jego intencji.

1. Jak podały media we wtorek, kilka minut po północy wybuchł pożar na poddaszu budynku wielorodzinnego przy ulicy Krasińskiego w Szprotawie. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał, jednak 7 rodzin straciło dach nad głową. Dlatego też taca w przyszła niedzielę przeznaczona będzie na pomoc dla tych rodzin, aby święta mogły przeżyć godnie i w pokoju.