I Niedziela Adwentu – ogłoszenia

 1. Dzisiaj rozpoczynamy adwentowe oczekiwanie na przyjście Zbawiciela w podwójnym charakterze. Przygotowujemy się do świąt Bożego Narodzenia, ale równocześnie przypominamy sobie o konieczności czuwania, bo Chrystus przyjdzie powtórnie w chwale, jak to sam zapowiedział.

 

 1. Wraz z Adwentem rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on nam pod hasłem: „Wielka tajemnica wiary”. To pierwszy rok programu duszpasterskiego dla Kościoła w Polsce na lata 2019 – 2022, którego temat brzmi: „Eucharystia daje życie”. Podczas tego roku będziemy starali się pogłębiać nasze rozumienie Eucharystii i oddawać szczególną cześć Chrystusowi ukrytemu w Najświętszym Sakramencie.

 

 1. Odczytywana dzisiaj Ewangelia wzywa nas do czujności i modlitwy. Zaangażujmy się więc całkowicie w to adwentowe oczekiwanie. Niech pomocą w tym będą tradycyjne Msze św. roratne ku czci Najświętszej Maryi Panny, na które serdecznie zapraszamy z lampionami:
 • dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 18:00
 • młodzież i dorosłych codziennie rano o godz. 7:00.

 

 1. Warto postarać się o adwentowy wystrój mieszkań i domów, który codziennie będzie przypominał o czuwaniu. Istnieje piękny, rzadko już praktykowany zwyczaj zawieszania na drzwiach wieńców oznaczających gotowość na przyjęcie przychodzącego Pana. W mieszkaniach postawmy wieniec adwentowy z czterema świecami, symbolizującymi cztery niedziele Adwentu.

 

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca:
 • w czwartek Msza św. wieczorna w intencji Przyjaciół Paradyża i Wspólnoty Krwi Chrystusa, a spotkanie Przyjaciół Paradyża o g. 16:00;
 • w piątek całodzienna adoracja i okazja do spowiedzi w godzinach  6:30  –  12:00    oraz    15:00  –  18:30;
 • w sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 8:00 rano, a odwiedziny chorych w domach o zwykłej porze. Tylko Ks. Damian odwiedzi swoich chorych dopiero w poniedziałek 9 grudnia od godz. 11:00.

 

 1. W środę – wspomnienie św. Barbary – patronki górników, ale też otaczamy modlitwą bezrobotnych i poszukujących pracy, natomiast piątek wspominamy św. Mikołaja. Pamiętajmy o tych, którzy obdarują nas upominkami. A dzieci niech szczególnie pamiętają w tym dniu o Roratach.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Matka Boża, objawiając się pielęgniarce Pierinie Gilli we Włoszech w święto Niepokalanego Poczęcia powiedziała: „Życzę sobie, aby mnie wzywano i czczono jako Maryję Matkę Kościoła… Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe obchodzono uroczyście GODZINĘ ŁASKI  DLA  CAŁEGO  ŚWIATA.. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę niezliczone łaski dla duszy i ciała. Będzie to zjawisko wielkich i licznych nawróceń”. Dlatego po zakończeniu Mszy św. o godz. 11:30 wspólnie odmówimy Różaniec do Matki Bożej.

 

 1. Również w przyszłą niedzielę Dzień Modlitwy za Kościół na Wschodzie, a także przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć do puszek ofiary na pomoc dla Kościołów na Wschodzie.

 

 1. Przypominamy, że w zakrystii są do nabycia cegiełki na korony dla MB Paradyskiej.

 

 1. Od dzisiaj będą do nabycia w zakrystii opłatki wigilijne – ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na prace renowacyjne ołtarzu głównego, natomiast przy wyjściu z kościoła świece wigilijne   –  małe po 6 zł,  a duże po 13 zł.

 

 1. Świąteczna zbiórka żywności w ramach akcji „POMAGAM” odbędzie się w sobotę 7 grudnia, br. w następujących sklepach: dwie BIEDRONKI, NETTO i DELIKATESY CENTRUM oraz w sklepie „Społem – SPAR. Za złożone dary już dzisiaj składamy w imieniu potrzebujących Bóg zapłać!

 

 1. Jak wszyscy zobaczyli ołtarz główny wrócił na swoje miejsce, ale całkiem odmieniony, ponieważ został przywrócony jego pierwotny wygląd i myślę, że wiele na tym zyskał. Koszt prac miał wynosić 550 000, ale dzięki życzliwości wykonawców dotychczas wykonane działania zamknęły się sumą 510 671 złotych, co prawda zostały jeszcze do wykonania pewne prace, ale suma końcowa nie powinna przekroczyć 530 000 złotych. Dotacje otrzymaliśmy z Urzędu Marszałkowskiego w ubiegłym roku 30 000 złotych, a w tym roku 25 000 złotych, natomiast od Lubuskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w tym roku otrzymaliśmy 25 000 złotych. Czyli w sumie przez trzy lata trwających prac dotacji otrzymaliśmy 80 000 złotych, natomiast pozostała suma, czyli 430 671 złotych to są ofiary złożone przez naszych parafian, za które składamy serdeczne Bóg zapłać! Ze względu na pozostałe jeszcze prace taca w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na renowację ołtarza głównego.  Słowa podziękowania należą się też  firmie ZISICO Pana Józefa Kubika, bo to dzięki jego pomocy ołtarz został sprawnie rozebrany w parę godzin, ale szczególnie okazał się wielokrotnie pomocny ze swoimi pracownikami przy składaniu ołtarza. Niech dobry Bóg stokrotnie wynagrodzi czynione dobro oraz obdarzy potrzebnymi łaskami.