1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Jest to już ostatnia niedziela w roku liturgicznym. Oddajemy cześć Chrystusowi Królowi, On jest Panem całego stworzenia, ku Niemu wszystko podąża i dzięki Jego zbawczej męce i zmartwychwstaniu ma udział w życiu wiecznym.

 

  1. Odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami udziela się wiernemu, który w uroczystość Chrystusa Króla odmówi publiczne akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi.

 

  1. Dzisiejsza uroczystość to także patronalne święto naszego Seminarium Duchownego –   pamiętajmy o modlitwie za kleryków i profesorów.  Bóg zapłać za ofiary złożone tacę na utrzymanie Seminarium.  Natomiast w związku z przygotowaniami do koronacji wizerunku Matki Bożej Paradyskiej w zakrystii dzisiaj i w przyszłą niedzielę są do nabycia „cegiełki” na koronę dla Matki Bożej w Paradyżu. Wysokość ofiary zależy od woli ofiarodawcy.

 

  1. Za tydzień rozpoczyna się Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Wieniec adwentowy i świeca roratnia będą nam towarzyszyć przez najbliższe cztery niedziele, kierując nasze myśli ku tajemnicy przyjścia Boga na świat. Byłoby dobrze, aby także w naszych domach pojawiły się takie wieńce adwentowe z czterema świecami. Przygotujmy nasze serca na to radosne spotkanie.

 

  1. Przypominamy, że spotkanie kandydatów do bierzmowania – grupa Damiana – dzisiaj po Mszy św. wieczornej w kościele.

 

  1. Od przyszłej niedzieli będą do nabycia w zakrystii opłatki wigilijne – ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na renowację ołtarza głównego w naszym kościele.

 

  1. Natomiast świece wigilijne w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom będą rozprowadzane przy wyjściu z kościoła:
  • małe po    6  zł, 
  • duże po  13  zł.

 

  1. Kleryk Łukasz Bajcar, syn Ryszarda i Barbary zd. Papierkowska, urodzony dnia 22.03.1995 r. w Szprotawie pragnie przyjąć od Kościoła święcenie diakonatu.

Kandydata poleca się modlitwie wiernych. Kto by zaś o nim coś wiedział, co by go czyniło niegodnym święceń diakonatu, byłby w sumieniu obowiązany zawiadomić tutejszy urząd parafialny, przy czym należy pamiętać, że byłoby grzechem rzucać na niewinnego niesłuszne podejrzenia lub posądzenia.

 

  1. Wyjątkowo w piątek adoracja Najśw. Sakramentu będzie rano w godzinach 7:00 –  9:00  i  od godz. 15:00  do Mszy św. wieczornej ze względu na prace wykończeniowe przy ołtarzu głównym.