1. Przez udział w niedzielnej Eucharystii Pan umocnił nas swoim słowem i Najświętszym Ciałem. Pomnażajmy w sercach dary Bożej łaski, aby wytrwale kroczyć drogami wiary, wiodącymi przez codzienne wyzwania i trudy.

 

 1. W czwartek w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała trzy lata, rodzice, św. Joachim i św. Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu św. Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Dziś, wspominając tamto ofiarowanie, powinniśmy odnawiać w sobie pragnienie poświęcania się Bogu i szukania Jego woli.

 

 1. W tym tygodniu patronują nam także:
 • w poniedziałek – św. Karolina Kózkówna, dziewica, męczennica w obronie czystości, patronka Ruchu Czystych Serc,
 • w środę – św. Rafał Kalinowski, prezbiter, jeden z przywódców powstania styczniowego w 1863 roku, sybirak, karmelita i kapłan galicyjski; miał niezwykły dar jednania grzeszników z Panem Bogiem; jest patronem ludzi poszukujących sensu życia i zagubionych na drogach wiary;
 • w piątek – św. Cecylia, dziewica i męczennica, patronka chórzystów, lutników, muzyków, organistów, zespołów wokalno-muzycznych.

 

 1. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela przed Adwentem.

 

 1. Przyszła niedziela to także Patronalne Święto Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu. Taca przeznaczona jest na nasze Seminarium Duchowne.

 

 1. Spotkanie Apostolatu Zbawczego Cierpienia w czwartek o godz. 16:00 w salce w Domu Katechetycznym.

 

 1. Natomiast spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania – grupa Ks. Damiana – w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej.

 

 1. Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy na Jasną Górę na „Czuwanie nocne” 14 grudnia. Wyjazd 14 grudnia o godz. 8:00 rano – zbiórka koło Domu Kultury, a koszt wynosi 100 złotych. Zapisy chętnych do udziału w pielgrzymce w zakrystii.

 

 1. Natomiast dzisiaj będziemy się modlić za wszystkich  zmarłych parafian na cmentarzu już o godz. 15:30 ze względu na szybko zapadające ciemności. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy za tych, którzy wyprzedzili nas w drodze do Pana, a szczególnie tych, którzy odeszli w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

 

 1. Od 1 listopada na ekranach polskich kin można zobaczyć film Nieplanowane. Dzieło opowiadające historię Abby Johnson i odsłaniające kulisy przemysłu aborcyjnego wstrząsnęło Ameryką. Po raz pierwszy od wielu lat świadomość społeczna na temat aborcji oraz zmian w prawie uległa tak radykalnej przemianie. „Nieplanowane” to film, który naprawdę zmienia świadomość ludzi.                                                                                                                                                   
 2. Przypominamy, że dzisiaj spotkanie dla rodziców dzieci z klasy III przygotowujących się do I Komunii św.  po Mszy św. o godz. 11:30 w kościele;   natomiast spotkanie dla kandydatów do bierzmowania  –  grupa Ks. Bartosza  –  także dzisiaj po Mszy św. wieczornej.                                                                                                                                                                                                                                                            
 3. Wyjątkowo w tym tygodniu w piątek nie będzie adoracji Najśw. Sakramentu ze względu na prace prowadzone przy składaniu ołtarza głównego.