XXXII Niedziela zwykła – ogłoszenia

 1. Dzisiejsza listopadowa niedziela ukierunkowuje nasze myśli na zmartwychwstanie i życie wieczne. Wspominając w tych dniach naszych bliskich zmarłych, pamiętajmy, że również kresem naszych ziemskich dróg jest wieczna rzeczywistość.

 

 1. Obchodzimy dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. To okazja do szczególnej pamięci i modlitwy w intencji chrześcijan prześladowanych. Przy wyjściu z kościoła składamy ofiary do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

 

 1. Z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pragniemy polecać Bożej Opatrzności losy naszej Ojczyzny i rodaków na całym świecie. Msze Święte w intencji Ojczyzny zostaną odprawiona jutro o godz. 9:00  i  wieczorem o godz. 18:00  z udziałem wojska.

 

 1. W tym tygodniu patronują nam:
 • we wtorek – święty Jozafat, apostoł jedności Kościoła na kresach ;
 • w środę – święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn. Święto Pierwszych Męczenników Polski z początku XI wieku – Patronów diecezji. Krew ich przyczyniła się do rozkwitu chrześcijaństwa w naszej Ojczyźnie.

 

 1. Spotkanie Wspólnoty Krwi Chrystusa w czwartek o godz. 16:00 w salce.

 

 1. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie fizyczne i duchowe zostanie odprawiona w naszym kościele w piątek o godz. 18:00. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną otworzyć się na łaskę uzdrowienia oraz doświadczenie Bożej miłości. Prosimy o przyniesienie ze sobą soli i wody oraz oleju z oliwek.

 

 1. W środy od tego tygodnia będzie odprawiana nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 8:30 i  o godz. 17:30.

 

 1. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11:30 w kościele.

 

 1. Natomiast spotkanie dla kandydatów do bierzmowania – grupa Bartosza – także w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej w kościele.

 

 1. Kalendarze na nowy rok 2020 są wyłożone na stoliku z prasą:

–   wielostronicowe po 5 zł,

–   jednostronicowe po 1 zł.

 

 1. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na renowację ołtarza głównego w naszym kościele.