XXX Niedziela zwykła – ogłoszenia

 1. Chrystus, wstępując do nieba, obiecał swoim uczniom: „Oto jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skocznie świata”. Szczególnym znakiem wypełnienia tych słów jest Boża obecność w naszej świątyni. Obchodząc dzisiaj dzień poświęcenia tego kościoła, dziękujmy Panu Bogu za miejsce, w którym obdarza nas swoimi łaskami, za posługujących w naszym kościele kapłanów oraz za wszystkich, którzy przyczyniają się do utrzymania i pięknego wyglądu naszego kościoła.

 

 1. Jutro przypada dzień imienin Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego – pamiętając o modlitwie w jego intencji wypraszajmy dla niego potrzebne łaski.

 

 1. Kończymy różańcowy październik – zapraszamy na ostatnie już nabożeństwa różańcowe:   dzisiaj o godz. 17:00,

–    a w dni powszednie do czwartku włącznie o godz. 8:15  i wieczorem o 17:15.

 

 1. W piątek 1 listopada obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół w tej uroczystości wychwala Boga za dar świętości swoich córek i synów. To ci, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i przykazaniom. Dla nas są drogowskazami na drodze do wieczności, do domu Ojca. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św.  

–    Msze św. w naszym kościele o godz. 7:00,  8:30,  10:00   i    o  godz.  18:00

–    w Śliwniku o godz. 9:30,   a w szpitalu o godz. 7:30                            

–    procesja na cmentarzu rozpocznie się o godz. 11:30 przy bramie, a po jej  zakończeniu  około  godz. 12:15  Msza św.  na  cmentarzu  za  zmarłych

–    starajmy się wszyscy zgromadzić na cmentarzu już o godz. 11:30, zachęćmy naszych bliskich i krewnych, aby wszyscy przybyli na cmentarz przed rozpoczęciem procesji, abyśmy mogli czynnie w niej uczestniczyć, a szczególnie we Mszy św.  i  modlić się za naszych bliskich zmarłych.

 

 1. W sobotę Dzień Zaduszny – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.

Nabożeństwo za zmarłych na cmentarzu będzie o godz. 16:00, w czasie którego będziemy się modlić za wszystkich zmarłych naszych parafian, a wspominać imiennie będziemy tych, którzy odeszli w ciągu ostatnich 12 miesięcy. W sposób szczególny na to nabożeństwo zapraszamy rodziny, krewnych i przyjaciół tych osób, które odeszły do Pana w minionym roku.

 1. W listopadzie pamiętamy o zmarłych. Skarbiec Kościoła jest bogaty w różnorakie formy tej modlitewnej pomocy, którą niesiemy zmarłym. Za najlepszą z nich uważa się Msze gregoriańskie – trzydzieści Mszy św. sprawowanych w intencji zmarłego dzień po dniu. W intencji zmarłych można ofiarować też odpust: „Wierni, którzy nabożnie odwiedzą cmentarz w dniach 1 – 8 listopada i pomodlą się za zmarłych zyskują odpust dla dusz w czyśćcu cierpiących. Odpust zupełny można zyskać dla jednej duszy w czyśćcu cierpiącej jeden raz na dzień”.  Do innych form pomocy zmarłych należą „wypominki”. Sens „wypominek” polega na tym, że w modlitwie za zmarłych uczestniczy cała wspólnota, a Kościół jest dobrą matką, która pamięta o wszystkich dzieciach.  Przyjdzie w końcu taki czas, że i my będziemy potrzebowali podobnej pomocy.

 

 1. Wypominki za naszych zmarłych składamy do skarbony przy stoliku z prasą, a także w Uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu przy bramie wejściowej od godz. 10:00 do rozpoczęcia procesji.

 

 1. Za zmarłych polecanych w wypominkach będziemy się modlić w kościele :

–    przez trzy pierwsze niedziele listopada w czasie Mszy św. zamiast kazania

–    w dniach 2 i 4 – 8 listopada: codziennie rano o godz. 8:15  i  o godz. 17:15       

–    wypominki czytane będą zgodnie z datą i godziną, natomiast pozostałe bez daty będą czytane w dniach 4 – 8 listopada w czasie Różańca św.

 

 1. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca:

– okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed każdą Mszą św. Skorzystajmy ze spowiedzi i ofiarujmy Komunię św. za naszych bliskich zmarłych;

–  w związku z tym, że w sobotę przypada Dzień Zaduszny rano nie będzie                      nabożeństwa do Niepokalanego Serca NMP, a będzie Różaniec za zmarłych z wypominkami, natomiast odwiedziny chorych w domach o zwykłej porze.

 

 1. Oaza Młodzieżowa zaprasza na różaniec misyjny w różnych językach świata w poniedziałek o godz. 17:15 w kościele. Po Różańcu zbiórka ofiar na misje.

 

 1. Nowy cykl nauk przed chrztem – ostatni już przed świętami – rozpocznie się w przyszłą niedzielę o godz. 17:00 w salce nad garażami.

 

 1. Przypominamy, że Parafia nasza jak co roku w wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych, tj. we czwartek 31 października organizuje w godzinach 1600 – 1800 na Rynku przy Ratuszu „V Bal Wszystkich Świętych”, który poprowadzi Ks. Jacek.

Zapraszamy i zachęcamy do przebrania oraz do czynnego udziału dzieci, młodzież, a także dorosłych. Bal zakończymy udziałem we Mszy św. o godz. 18:00 i wypuszczeniem balonów z imionami uczestników do nieba.