XXIX Niedziela zwykła – ogłoszenia

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. To stosowny czas, abyśmy przypomnieli sobie, że do istoty życia Kościoła należy powołanie misyjne. Światowy Dzień Misyjny uświadamia nam też, jak bardzo Kościół jest różnorodny, różnobarwny, a przez to rzeczywiście powszechny. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na tacę na Papieskie Dzieła Misyjne, za które serdeczne dziękujemy.

 

 1. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Bożej Opatrzności. Matka Boża w swych objawieniach i wielu świętych wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Wszystkich bez wyjątku zapraszamy na tę modlitwę zgromadzonego wokół Maryi Kościoła:

–       dzieci codziennie od wtorku do czwartku o godz. 16:30

–       młodzież i dorosłych codziennie o godz.  8:15    i    17:15

–       w niedziele o godz. 17:00.

 

 1. Dzisiaj wyjątkowo nie będzie Różańca w kościele, natomiast wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych o godz. 17:00 na cmentarzu.

 

 1. We wtorek liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Zapraszamy do udziału we Mszy Świętej oraz do osobistego sięgania do duchowego dziedzictwa świętego papieża.

 

 1. Grupa biblijna w okresie jesienno-zimowym, tzn.  już od tego tygodnia będzie miała spotkania w środy o godz. 16:00 w salce nad garażami. Wszystkich, którzy chcieliby zgłębiać treści Pisma św. zapraszamy na te spotkanie.

 

 1. Pamiętajmy o naszych bliskich, którzy nas wyprzedzili do domu Ojca –  wypominki składamy do skarbony przy stoliku z prasą. Karki są wyłożone na stoliku przy wyjściu głównym z kościoła.

 

 1. Spotkanie dla rodziców dzieci z klas III przygotowujących się do I Komunii św. w przyszłą niedzielę po Mszy św. dla dzieci.

 

 1. Bardzo prosimy, aby na Mszy św. dla dzieci – rodzice siadali w ławkach razem ze swoimi dziećmi z klas III i młodszych w nawie głównej jak najbliżej ołtarza.

 

 1. Kandydatów do bierzmowania z klasy VII zapraszamy na spotkanie dzisiaj po Mszy św. wieczornej, natomiast z klasy VIII w sobotę również po Mszy św. wieczornej w kościele.

 

 1. Parafia nasza jak co roku w wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych, we czwartek 31 października organizuje dla wszystkich w godzinach 1600 – 1800 na Rynku przy Ratuszu „V Bal Wszystkich Świętych”, który poprowadzi Ks. Jacek      

Program uroczystości jest następujący. Dzieci i młodzież przebrani za anioły i świętych będą rozdawać cukierki spotkanym od godz. 15:00  w centrum naszego miasta. Zapraszamy i zachęcamy do przebrania oraz    do czynnego udziału dzieci, młodzież, a także dorosłych:

–   najciekawsze przebrania za świętych otrzymają „niespodzianki”

–   dorosłych zachęcamy do upieczenia ciast

–   zapisy przebranych od godz. 1500 na placu.

 

 1. Na Fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia zebraliśmy 1700 zł. Natomiast na nasze Seminarium Duchowne w Paradyżu  3200 zł.  Bóg zapłać za złożone ofiary !