XXVIII Niedziela zwykła – ogłoszenia

 1. Dzisiaj obchodzimy 19 Dzień Papieski, a we wtorek będziemy wspominać  40 rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Rozważajmy na nowo nauczanie św. Jana Pawła II. Zachęcamy, abyśmy nadal budowali żywy pomnik papieża Polaka w sercach młodych, zdolnych, ale naszych ubogich rodaków, których edukację możemy wspierać szczególnie dzisiaj składając ofiary do puszek przy wyjściu z kościoła.

 

 1. Jutro w Dniu Edukacji Narodowej nasze myśli skierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców. Otoczmy ich naszymi modlitwami.

 

 1. Dzieci ze szkoły podstawowej w poniedziałek od godz. 9:00 rozpoczynają rekolekcje w naszym kościele, dlatego w poniedziałek, wtorek i środę Msze św. z godz. 9:00 będą przesunięte na godz. 8:00, natomiast Różaniec w te dni będzie bezpośrednio po Mszy św. o godz. 7:00.

 

 1. Zapraszamy każdego dnia na nabożeństwa różańcowe:

          –         dzieci ze względu na rekolekcje w tym tygodniu nie będą miały Różańca

          –         młodzież i dorosłych codziennie  o  godz.   8:15    i    17:15

          –         w niedziele o godz. 17:00.   

 

 1. W środę 16 października rocznica wyboru na Stolicę Piotrową Jana Pawła II. Podczas Mszy św. i różańca będziemy modlić się o wierność dziedzictwu, które przekazał nam św. Jan Paweł II oraz o obfite łaski za jego wstawiennictwem

 

 1. W piątek, w święto św. Łukasza, Ewangelisty – Patrona Służby Zdrowia, zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy w intencji pracowników służby zdrowia w czasie Mszy św. i Różańca.

 

 1. W tym tygodniu patronują nam jeszcze:

          –         we wtorek: św. Teresa od Jezusa, hiszpańska mistyczka, odnowicielka zakonów karmelitańskich;

          –         w środę:  św. Jadwiga Śląska, żona księcia Henryka Brodatego, jako wdowa został mniszką, patronka Śląska;

          –         w czwartek:        św. Ignacy Antiocheński, uczeń i następca św. Piotra;

          –         w sobotę:   bł. Jerzy Popiełuszko, kapłan i męczennik, który w życiu realizował myśl: „Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj !

           

 1. Apostolat Zbawczego Cierpienia zaprasza na spotkanie w czwartek o godz. 16:00 w salce w Domu Katechetycznym.

 

 1. Zapraszamy wszystkich do modlitwy za zmarłych w przyszłą niedzielę o godz. 17:00 na cmentarzu. Gdzie kluczem wspólnej modlitwy będziemy otwierać drzwi Bożego Miłosierdzia dla naszych zmarłych.

 

 1. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny i rozpoczniemy Tydzień Misyjny. W tym dniu naszą modlitwą, a także materialną ofiarą na tacę będziemy chcieli wesprzeć tych, którzy angażują się w dzieło misyjne Kościoła – misjonarki i misjonarzy świeckich oraz duchownych.

 

 1. Kandydatów do bierzmowania z klasy VII zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej.

 

 1. Procesja w uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu rozpocznie się jak zwykle przy bramie o godz. 11:30, a po jej zakończeniu około godz. 12:15 zostanie odprawiona Msza św. w intencji naszych zmarłych.  

 

 1. „Jest rzeczą świętą i chwalebną modlić się za zmarłych” – pamiętajmy o wypominkach za naszych zmarłych. Wypominki wraz z ofiarą składamy do skarbony przy wyjściu z kościoła. Dzisiaj otrzymamy kartki na wypominki na niedziele, natomiast na dni powszednie będą wyłożone na stoliku w poniedziałek.