XXVII Niedziela zwykła – ogłoszenia

 1. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej:
 • dzieci codziennie od wtorku do czwartku o godz. 16:30
 • młodzież i dorośli od poniedziałku do soboty o godz. 8:15 i   17:15
 • w niedziele o godz. 17:00.

 

 1. W tym miesiącu nasze spojrzenie kierujemy nie tylko na Matkę Bożą, ale również na Jezusa obecnego w Najśw. Sakramencie. Przypominamy, że w ciągu tygodnia każdego dnia po rannej Mszy św. do godz. 9:00 jest możliwość adoracji, ale także w każdy piątek od godz. 7:30 przez    cały dzień, aż do różańca. Zapraszamy wszystkich na chwilę  zatrzymania i modlitwy przed Najśw. Sakramentem oraz do pójścia z błogosławieństwem Jezusa  w naszą codzienność.

 

 1. Spotkanie Wspólnoty Krwi Chrystusa w czwartek o godz. 16:00 w salce nad garażami.

 

 1. W przyszłą niedzielę w naszej parafii obchodzić będziemy kolejny Dzień Papieski – po Sumie zapraszamy wszystkich pod pomnik naszego papieża. A przy wyjściu z kościoła, zgodnie z zachętą Episkopatu Polski zostanie przeprowadzona kwesta na fundusz „Dzieło Nowego Tysiąclecia” na stypendium dla utalentowanej młodzieży z ubogich rodzin. Za dar serca i wsparcie tego dzieła  serdecznie dziękujemy. Natomiast 5 minut przed każdą Mszą św. w przyszłą niedzielę będziemy chcieli przypomnieć słowa, które kierował do nas za swojego życia św. Jan Paweł II. A będą też przed kościołem do nabycia kremówki wadowickie.

 

 1. Książka z intencjami na rok 2020 jest już dostępna w zakrystii.

 

 1. Przypominamy, że kurs przedmałżeński w naszej parafii rozpocznie się w poniedziałek – Mszą św. o godz. 18:00 w kościele. Zapisy w zakrystii, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona.

 

 1. Trzydniowe rekolekcje dla dzieci ze szkoły podstawowej rozpoczną się w poniedziałek – prosimy o modlitwę w intencji rekolekcjonisty oraz dzieci.

 

 1. Poświęcenie różańców dla dzieci komunijnych w przyszłą niedzielę.

 

 1. W naszej parafii działa i modli się Wspólnota Żywego Różańca – mamy szesnaście Róż żeńskich oraz dwie męskie. Ale starsze pokolenie powoli się wykrusza, dlatego potrzeba nowych kandydatów, którzy by zastąpili odchodzących. Kiedyś było tak, że syn zastępował ojca, a córka albo synowa matkę – dzisiaj niestety już tak nie jest. Dlatego prosimy szczególnie tych, którzy modlą się na różańcu, aby włączyli się w naszą Wspólnotę. Obowiązkiem członka tej wspólnoty jest odmawianie       codziennie dziesiątki różańca i udział we Mszy św. w intencji członków  Żywego Różańca w I niedzielę miesiąca o godz. 8:30. Chętnych prosimy o kontakt z Ks. Proboszczem.

 

 1. W odpowiedzi na apel abp Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski najbliższy piątek będzie dniem całodziennej modlitwy przed Najśw. Sakramentem w intencji Ojczyzny.

 

 1. Seminarium w Paradyżu zaprasza wszystkich diecezjan na sobotę do udziału w Akatyście ku czci Matki Bożej, który rozpocznie się Różańcem o godz. 17:00.

 

 1. „Cicha taca” w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na renowację ołtarza głównego w naszym kościele.

 

 1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

          †     Dariusz Kubera

          †     Edward Kopacz

          †     Maria Szmidt

          †     Regina Sikorska

          †     Renata Słotwińska

        Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo