PIELGRZYMKA ŻYWEGO RÓŻAŃCA DO ROKITNA

Jak co roku  w pierwszą sobotę miesiąca października  poświęconego Matce Bożej Różańcowej wyruszyła z naszej parafii wraz z Ks. Proboszczem Kan. Ryszardem Grabarskim grupa pielgrzymów z Róż Żywego Różańca do Sanktuarium Pani Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie.

    Wyruszyliśmy w deszczu i szarudze i taka aura towarzyszyła nam cały czas, ale co tam pogoda nam przyświecał cel pielgrzymowania do Matki Bożej.

   Byliśmy jedną z pierwszych grup, które dotarły do Rokita tak wcześnie, wraz z napływem pielgrzymów, robiło się gwarnie, dostojnie i modlitewnie. Po przywitaniu pielgrzymów o godz. 10.00 rozpoczął się różaniec ze sztandarami po dróżkach ogrodu rokitniańskiego. Bardzo miłym i pięknym akcentem tych uroczystości był występ śpiewaka światowej sławy Pana Andrzeja Batora –baryton, który dziękował Matce Bożej za 40-lat pracy artystycznej na scenach Polski, Europy i świata pt. ”Zaufaj Maryi”. Mimo niesprzyjającej pogody, słuchając pieśni maryjnych robiło się ciepło i miło na sercu.

  O godz. 11.30 ks. Dr. Dariusz Mazurkiewicz (Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Gościkowie –Paradyżu) wygłosił katechezę na temat „Matka Boża Paradyska –wychowawczyni powołań kapłańskich”, oraz zaprosił wszystkich na 3 października 2020r., do Paradyża na odpust różańcowy połączony z koronacją obrazu Matki Bożej Paradyskiej.

   O godzinie 12.00 rozpoczęła się Msza Św. Odpustowa przy ołtarzu polowym, którą sprawowali nasi biskupi: Biskup Ordynariusz Tadeusz, biskupi seniorzy Adam i Stefan, kapłani z naszej diecezji pod przewodnictwem Biskupa pomocniczego diecezji kaliskiej J.E. Łukasza Buzuna, który również wygłosił homilię. Jako pielgrzymi złożyliśmy ofiarę „Dar Serca” i piękny kosz róż Matce Bożej Rokitniańskiej. Mimo deszczu, wszyscy w radosnych nastrojach ze śpiewem na ustach wróciliśmy do Szprotawy.

 

                                                               Zelatorka  Irena