XXVI Niedziela zwykła – ogłoszenia

1. Od wtorku przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Różaniec towarzyszy nam w chwilach radości i doświadczenia. Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy wszystkie nasze sprawy osobiste, sprawy naszej rodziny, narodu i całego Kościoła. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem. Jakże wielka jest dziś potrzeba modlitwy o pokój na świecie i w intencji zagrożonej rodziny! Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej  i we wspólnotach rodzinnych.

 

2.Zapraszamy wszystkich na modlitwę różańcową:

–   dzieci:  wtorek, środa i czwartek o godz. 16:30

–   młodzież i dorośli od poniedziałku do soboty o godz.  8:15  i   17:15   

–   w niedziele o godz. 17:00.

 

3. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:

  –   czwartek:  Msza św. wieczorna w intencji Wspólnoty Krwi Chrystusa oraz za Przyjaciół Paradyża i o powołania kapłańskie, a spotkanie Przyjaciół Paradyża po zakończeniu Mszy św. w salce ;

 –  piątek:  adoracja Najśw. Sakramentu przez cały dzień, natomiast okazja do spowiedzi od godz. 6:30 – 12:00 i  15:00 – 18:30  oraz w pozostałe dni tygodnia pół godziny przed każdą Mszą św. – zachęcamy szczególnie dzieci i młodzież do korzystania z sakramentu pojednania;

–   sobota: odwiedziny chorych w domach o zwykłej porze, natomiast nabożeństwa do Niepokalanego Serca NMP ze względu na Pielgrzymkę Żywego Różańca  do Rokitna wyjątkowo w tym miesiącu nie będzie.   

 

4. Również w tym tygodniu przypada :

–    w poniedziałek:  św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła

–    we wtorek:  św. Teresy od Dzieciątka Jezus, doktora Kościoła 

–    w środę:  Świętych Aniołów Stróżów

–    w piątek:  św. Franciszka z Asyżu, założyciela franciszkanów, klarysek

–    w sobotę:  św. Faustyna Kowalska apostołki Bożego Miłosierdzia.  

 

5.Kandydaci do bierzmowania z klasy VII – grupa Ks. Bartosza – mogą odebrać swoje indeksy w zakrystii po każdej Mszy św. Natomiast ci, którzy jeszcze nie zdążyli się zapisać proszeni są o bezpośredni kontakt z Ks. Bartoszem.

 

6. Wspólnota „Sychar” zaprasza do udziału w dodatkowej Mszy św. w naszym kościele w piątek o godz. 19:00.

 

7. Kurs przedmałżeński w naszej parafii rozpocznie się 14 października br., w poniedziałek – Mszą św. o godz. 18:00 w kościele i będzie trwał do piątku włącznie. Zapisy w zakrystii, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona.

 

8. Rekolekcje biblijne pod hasłem „Spotkanie Jezusa ze św. Piotrem” odbędą się w parafii p.w. św. Klemensa w Głogowie w dniach 11 – 12 października (piątek-sobota). W programie m.in. konferencje biblijne, praca w grupach z Pismem św., indywidualne rozważanie słowa Bożego, wspólne posiłki.   Zapisy i szczegółowe informacje na stronie: ubiblijnieni.pl

 

9. Przypominamy, że:

–   Kandydatów do bierzmowania z klasy VIII wraz z rodzicami zapraszamy dzisiaj na Mszę św. o godz. 18:00 i na spotkanie w kościele;

–   Spotkania dla dorosłych pragnących przygotować się do Sakramentu Bierzmowania rozpoczną się także dzisiaj po Mszy św. wieczornej w salce nad garażami.