KONFERENCJE PRZYGOTOWUJĄCE DO OBCHODÓW 150 ROCZNICY PRZYBYCIA SIÓSTR ELŻBIETANEK DO SZPROTAWY

Z okazji  obchodów 150 rocznicy przybycia Sióstr Elżbietanek do Szprotawy oraz uroczystego wniesienia relikwii bł. Marii Luizy Merkert Założycielki Zgromadzenia mieliśmy okazję wysłuchać głoszonych konferencji. Przygotowały one nas do tego wydarzenia.

Głoszone były w piątek i sobotę 27 i 28 września  w czasie każdej Mszy św. przez Ks. Tomasza Matyjaszczyka z Kunic.

Przybliżył postać błogosławionej. W pierwszym dniu zastanawialiśmy się nad naszą tożsamością, kim naprawdę jesteśmy, jak patrzą na nas inni ludzie, jak patrzą na nas bliscy, jak patrzymy na siebie sami i wreszcie jak patrzy na nas Bóg. W drugim dniu nasza refleksja dotyczyła daru, najcenniejszego daru jaki otrzymaliśmy od innych. Nie tylko daru mierzonego materialnie ale podarowanego nam  tak rzeczywiście od serca. Co się dzieje z nami w takich momentach kiedy jesteśmy obdarowani i co dzieje się z nami kiedy to my kogoś obdarowujemy. Rozważania te dotyczyły czytanej w tych dniach  Ewangelii oraz jak to Słowo Boże wcielała w życie błogosławiona Maria Luiza Merket.

W niedzielę, tj. 29 września o godz. 13.00 odbędzie się Uroczysta Jubileuszowa  Msza święta z wniesieniem Relikwii oraz obrazu

bł. Marii Luizy Merkert.