1. Odczytana dzisiaj Ewangelia zachęca nas do refleksji nad naszym stosunkiem do dóbr doczesnych. Prawdziwa wolność serca, którą proponuje i ofiarowuje nam Chrystus, pozwala nam bezpiecznie korzystać z ziemskich dóbr, nie zatracając jednocześnie wrażliwości na drugiego człowieka i sprawy duchowe.

 

  1. W tym tygodniu patronują nam :

–    w poniedziałek: św. Pio z Pietrelciny, prezbiter, kapucyn, stygmatyk, obdarzony zdolnością czytania w ludzkich sercach i bilokacją;

–    w piątek: św. Wincenty à Paulo, prezbiter, „duszpasterz galerników”, założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy i Sióstr Szarytek;

–    w sobotę: święty Wacław, patrona Czech, książę czeski, który zginął za wiarę w Chrystusa z rąk swego brata, poganina.

 

  1. W przyszłą niedzielę nasze Siostry będą obchodzić 150 rocznicę przybycia Sióstr Elżbietanek do Szprotawy oraz uroczystego wniesienia relikwii bł. Marii Luizy Merkert Założycielki Zgromadzenia.

Natomiast w piątek i sobotę w czasie każdej Mszy św. będą głoszone przez Ks. Tomasza Matyjaszczyka z Kunic konferencje przygotowujące naszą parafię do tego wydarzenia. Skorzystajmy z tego czasu łaski.

W niedzielę, tj. 29 września o godz. 13.00 odbędzie się Uroczysta Jubileuszowa  Msza święta z wniesieniem Relikwii oraz obrazu bł. Marii Luizy Merkert. 

 

  1. Spotkania dla dorosłych pragnących przygotować się do Sakramentu Bierzmowania rozpoczną się w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej w salce nad garażami.

 

  1. Msza św. w intencji uczestników turnusu do Wągrowca w przyszłą niedzielę o godz. 8:30, a spotkanie w salce nad garażami o godz. 16:00.

 

  1. Kandydatów do bierzmowania z klasy VIII wraz z rodzicami zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 18:00 i spotkanie.

 

  1. Jak co roku na przełomie września i października składamy ofiary na nasze Seminarium Duchowne, które jak wiemy utrzymuje się przede wszystkim z ofiar składanych przez wiernych. W Paradyżu z naszej parafii znajduje się dwóch kleryków: na pierwszym i szóstym roku – dlatego przy wyjściu z kościoła będą rozdawane koperty, które wraz z ofiarami na ten cel składamy na tacę lub do skarbony przy wejściu do kościoła.

 

  1. Diecezjalne Studium Organistowskie wkrótce rozpocznie kolejny rok nauczania. Wstępne przesłuchania odbędą się dnia 28 września 2019 roku o godz. 10:00    w Instytucie Filozoficzno-Teologicznym im. Edyty Stein. Wszelkie informacje można otrzymać pod numerem telefonu: 720 36 8455.

 

  1. Zapisy kandydatów do bierzmowania z klasy VII z jednym z rodziców odbywać się będą w godzinach 16:00 – 17:00 w biurze parafialnym według planu:

–    poniedziałek:               klasa VII a          ze szkoły nr 1

–    środa:                            klasa VII b         ze szkoły nr 1

–    czwartek:                      klasa VII c                    ze szkoły nr 1

–    piątek:                           klasa VII d         ze szkoły nr 1  i pozostali

 

  1. Przypominamy, że:

–    dzisiaj nasza Parafia organizuje festyn pod hasłem: „Pożegnanie lata w Szprotawie”, który rozpocznie się na placu przed Ratuszem o godz. 15:00. Bliższe informacje na plakacie przy wyjściu z kościoła;

–    w dniach 27 – 29 września w Rokitnie odbędą się rekolekcje dla małżeństw Dialog we Dwoje. Rekolekcje te to dwudniowe spotkanie, w czasie którego można pogłębić, odnowić i odbudować małżeńską więź. Informacje i zapisy: tel. 607 180 539  Email:  zgora@spotkaniamalzenskie.pl

–    Grupa biblijna ma swoje spotkania w środę po Mszy św. wieczornej w salce nad garażami. Wszystkich, którzy chcieliby zgłębiać treści Pisma św. zapraszamy.