MSZA ŚW. W INTENCJI MŁODZIEŻY W DNIU PATRONA ŚW. STANISŁAWA KOSTKI

18 września odbyła się Msza Św.   w intencji młodzieży w dzień ich patrona św. Stanisława Kostki. Została uroczyście celebrowana przez dwóch kapłanów: ks. Bartosza i ks. Damiana, który był głównym celebransem, a także wygłosił okolicznościowe kazanie.

Zapraszał młodzież, aby brała przykład z patrona dnia dzisiejszego: „aby iść za Jezusem Chrystusem, nawet jeżeli są przeciwności. Żeby iść za Nim i widzieć w cel swojego życia. Będąc blisko Chrystusa sercem być szczęśliwym człowiekiem. Bo takie życie było Stanisława Kostki, cichutkie, szczęśliwe, blisko Jezusa Chrystusa. Dzisiaj chciejmy w sposób szczególny omadlać młodzież, żeby Pan Bóg im błogosławił. Módlmy się także za wychowawców, rodziców byśmy od Jezusa Chrystusa uczyli się miłości, którą możemy sobie przekazywać. .. To jest wielka sztuka kiedy umiemy być dla siebie nawzajem i siebie kochać. Kiedy nasze serce będzie otwarte, ciągle poszukujące drugiego człowieka, zrozumienia, wysłuchania go to wtedy umiemy żyć dla innych i umiemy żyć z innymi. To jest wielka dojrzałość, kiedy ja umiem żyć z tymi, których Bóg mi daje na co dzień. Prośmy Boga żebyśmy mieli taki upór w sobie, że chcemy zmienić świat. Bo młodość tak ma, że chce zmienić wiele. Nie zatraćmy tego. …”

Eucharystia poprzedzona była procesją, a w jej odprawianie włączyła się także młodzież. Po błogosławieństwie kończącym Mszę Św. ks. Damian zaprosił młodzież na słodki poczęstunek.