XXIV Niedziela zwykła – ogłoszenia

 1. Pytania, które Pan Jezus postawił swoim uczniom w drodze pod Cezareą Filipową, są wciąż aktualne: za kogo uważają Mnie ludzie? A za kogo wy Mnie uważacie? Na te pytania każdy musi codziennie  dawać odpowiedź przed Bogiem i przed samym sobą. Musimy pamiętać, że pójście za Panem Jezusem wymaga wielu wyrzeczeń, ale to jest jedyna droga, by otrzymać niebo.

 

 1. Dziś przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o pracownikach mass mediów i starajmy się sięgać po prasę katolicką.

 

 1. Również dzisiaj także rozpoczęliśmy kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, zwane Tygodniem Wychowania. Codziennie pamiętajmy o tej intencji w naszych osobistych i wspólnych modlitwach.

 

 1. W sposób szczególny chcemy zaprosić młodzież do wspólnej modlitwy w dniu jej patrona, św. Stanisława Kostki, w środę na Mszy św. o godz. 18:00 wieczorem.

 

 1. W sobotę obchodzimy święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty – świadka Chrystusa w Etiopii.

 

 1. W przyszłą niedzielę Diecezjalna Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców do Matki Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie.

 

 1. Dnia 17 września przypada kolejna rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. Wspominamy wszystkich poległych na Wschodzie, deportowanych i zamęczonych na Syberii i w innych miejscach kaźni. Prosimy miłosiernego Boga o pokój i zgodę między narodami.

                                 

 1. W dniach 27-29 września 2019 roku w Rokitnie odbędą się rekolekcje dla małżeństw Dialog we Dwoje. Rekolekcje te to dwudniowe spotkanie, w czasie którego można pogłębić, odnowić albo nawet odbudować małżeńską więź. Są szczególnie pomocne dla par przeżywających kryzys małżeński. Pomagają przezwyciężać codzienne trudności i cieszyć się miłością na co dzień. Serdecznie zapraszamy do udziału. Informacje i zapisy: Telefon:      607 180 539 Email:   zgora@spotkaniamalzenskie.pl

 

 1. Przypominamy, że w najbliższą sobotę jest organizowana z naszej parafii pielgrzymka mężczyzn do Sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski w Międzyrzeczu – zapisy w zakrystii, a koszt wynosi 20 zł. Bliższe informacje na plakacie przy wyjściu z kościoła.

 

 1. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych dzisiaj o godz. 17:00 na cmentarzu. Pamiętajmy, że oni mogą liczyć tylko na naszą pomoc.

 

 1. Natomiast 5 października zapraszamy członków Żywego Różańca do Rokitna na odpust ku czci NMP Różańcowej i Diecezjalną Pielgrzymkę Róż Żywego Różańca oraz Apostolstwa „Margaretka” pod hasłem: WYCHOWAWCZYNI POWOŁAŃ KAPŁAŃSKICH. Wyjazd o godz. 7:00 rano, a koszt wynosi 30 zł.   Chętni proszeni są o zgłaszanie się do zakrystii.

 

 1. Przy wyjściu z kościoła składamy ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Fakultet Filozoficzno-Teologiczna w Zielonej Górze.

 

 1. W najbliższą niedzielę nasza Parafia organizuje festyn pod hasłem: „Pożegnanie lata w Szprotawie”, który rozpocznie się na placu przed Ratuszem o godz. 15:00. Bliższe informacje na plakacie przy wyjściu z kościoła. Natomiast mamy i babcie prosimy bardzo o upieczenie ciasta, abyśmy mieli czym poczęstować naszych małych i starszych gości. Ciasto należy przynieść na plebanię w niedzielę do godz. 14:00.