XXIII Niedziela zwykła – ogłoszenia

 

 1. W sobotę 14 września przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Pamiętajmy, że krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Jednak po nim było zmartwychwstanie i wniebowstąpienie! Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei.  

          

 1. Msza św. odpustowa w  Śliwniku  w  przyszłą niedzielę  o    9:30  –      zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy,  ale także na poczęstunek.

 

 1. W sąsiedztwie święta Podwyższenia Krzyża Świętego w przyszłą niedzielę umieszczono wspomnienie MB Bolesnej. Przez to wspomnienie możemy uświadomić sobie cierpienia, jakie były udziałem Matki Bożej, która –   jak nikt inny – była zjednoczona z Chrystusem, także w Jego męce, cierpieniu i śmierci.

 

 1. Grupa biblijna rozpoczyna swoje spotkania w środę po Mszy św. wieczornej w salce nad garażami. Wszystkich, którzy chcieliby zgłębiać treści Pisma św. zapraszamy na spotkanie.

 

 1. Spotkanie Wspólnoty Krwi Chrystusa w czwartek o godz. 16:00 w salce.

 

 1. Natomiast młodzież oazową zapraszamy na spotkanie w piątek o 19:00, a uczestników spotkań Oazy Dzieci Bożych zapraszamy w sobotę na godz. 14:00.

 

 1. Zbiórka wszystkich ministrantów oraz lektorów w sobotę o godz. 10:00 w salce nad garażami.

 

 1. Dzieci ze scholii zapraszamy w piątek na godz. 16:00 do salki.

 

 1. W przyszłą niedzielę rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież szkolną i wychowawców.

 

 1. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych w przyszłą niedzielę o godz. 17:00 na cmentarzu.

 

 1. W przyszłą niedzielę Pielgrzymka Świata Pracy na Jasną Górę.

 

 1. Również w przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła składamy do puszek ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Fakultet w Zielonej Górze.

 

 1. Kurs przedmałżeński w Parafii Wniebowzięcia NMP, w Przemkowie rozpocznie się w niedzielę, 15 września 2019 r., godz. 17:00 w kościele parafialnym. Nauki będą głoszone codziennie do 22 września.

 

 1. W pierwszą sobotę października jest organizowana Pielgrzymka Żywego Różańca do Rokitna –   wyjazd o godz. 7:30 rano, a koszt  wynosi 30 zł.   Chętni proszeni są o zgłaszanie się do zakrystii.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary składane na renowację ołtarza głównego.

 

 1. W tym tygodniu wyjątkowo biuro parafialne czynne będzie tylko w sobotę w godzinach 16:00 –  17:00.

 

 1. Komunikat Ks. Bpa Diecezjalnego.

 

18. Zgodnie z zachętą Ks. Bpa Diecezjalnego zapraszamy wszystkich do włączenia się w modlitwę w intencji naszej Ojczyzny w sobotę w naszym kościele. Modlitewne czuwanie rozpocznie się po zakończeniu Mszy św. wieczornej – Drogą Krzyżową, a później będzie adoracja Najśw. Sakramentu i modlitwy w intencji Ojczyzny. Nasze modlitewne spotkanie zakończymy Apelem Maryjnym o godz. 21:00.