ROWEREM SZLAKIEM GREEN VELO PO LUBELSZCZYŹNIE I PODLASIU: KODEŃ – ATENY. AUTOKAREM DO WILNA I TROK.

Rowerzyści z Parafialnej Grupy  50+ w liczbie 9 osób  pod opieką ks. Proboszcza Ryszarda wyruszyła 22 sierpnia samochodami do Kodnia przez Kazimierz Dolny.  Z Kodnia rowerami pokonali przez 7 dni 485 km. Trasa przebiegała szlakiem GREEN VELO poprzez Lubelszczyznę i Podlasie. Odwiedzono wiele sanktuariów oraz miejsc historycznych. Trasa została opracowana i prowadzona przez Stanisława; opieka duchowa ks. Proboszcz; logistyka, transport i pilotaż – Alicja i Daniel. 30 sierpnia odbyła się wycieczka autokarowa z Aten do Wilna i Trok.

KODEŃ – JANÓW PODLASKI – Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej; Pratulin – Sanktuarium Wincentego Lewoniuka i Męczenników Podlaskich;  Stadnina koni w Janowie Podlaskim.

JANÓW PODLASKI – SIEMIATYCZE – Kolegiata Trójcy Świętej w Janowie Podlaskim; Góra Grabarka – cerkiew Przemienienia Pańskiego i góra krzyży. Wspaniała gościnność u rodziny Stanisława w Siemiatyczach.

SIEMIATYCZE – HAJNÓWKA – Zwiedzanie Hajnówki.

HAJNÓWKA – SIEMIANÓWKA – Rezerwat żubrów; Białowieża; Puszcza Białowieska;  dwa skanseny; szlak dębów Królewskich; nocleg w zabytkowym wiejskim domku.

SIEMIANÓWKA – ŚWIĘTA WODA – Zwiedzanie Białegostoku – Bazylika Archikatedralna WNMP,  Sanktuarium MB Miłosierdzia, Pałac Branickich; Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie, Góra Krzyży.

ŚWIĘTA WODA – RÓŻANYSTOK – Prawosławny monastyr w Supraślu; cmentarz powstańców listopadowych na Kopnej Górce i Arboretum, Sokółka – Kolegiata św. Antoniego i Cudu Eucharystycznego; Różanystok- Sanktuarium Matki Bożej Różanostockiej Wspomożycielki.

RÓŻANYSTOK – ATENY – Lipsk – Sanktuarium Matki Bożej Bazylianki; Studzieniczna – Sanktuarium Matki Bożej Studzieniczańskiej; Augustów – Bazylika Najświętszego Serca Jezusowego, kanał augustowski, rynek.

W ostatnim dniu 30 sierpnia zwiedzanie Wilna i Trok.

Powrót do Szprotawy 31 sierpnia. Było to 10 dni  pełnych wspaniałych wrażeń, spotykanych ciekawych i życzliwych ludzi, obcowanie z cudowną polską przyrodą.