XXII Niedziela zwykła – ogłoszenia

 

 1. Dzisiaj przypada kolejna rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych przez braci po skończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.

 

 1. Na prośbę Kancelarii Prezydenta RP – bp Tadeusz Lityński poleca, aby 1 września 2019 r. o godz. 14.00 uderzyć w dzwony kościelne w całej diecezji dla upamiętnienia 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej w łączności z centralnymi obchodami tej rocznicy z udziałem Prezydenta RP i licznych delegacji zagranicznych.

 

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca:
 • w czwartek Msza św. wieczorna w intencji Przyjaciół Paradyża i  o  powołania kapłańskie oraz za Wspólnotę Krwi Chrystusa oraz spotkanie przyjaciół Paradyża po zakończeniu Mszy św.
 • w piątek – szczególna okazja do pojednania się z Bogiem w godzinach 6:30 – 12:00 i  15:00 – 18:30 oraz adoracja Najśw. Sakramentu od rannej do wieczornej Mszy św.; okazja do spowiedzi będzie jeszcze przez pozostałe dni tygodnia pół godziny przed każdą Mszą św. – zachęcamy szczególnie dzieci  i młodzież do skorzystania z sakramentu pojednania na rozpoczęcie roku szkolnego i praktykowania pierwszych piątków miesiąca.
 • w sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o    8:00 rano oraz odwiedziny chorych w domach o zwykłej porze.

 

 1. Przypominamy, że wakacje dobiegły końca i dlatego już od dzisiaj Msze św. w niedziele są odprawiane według stałego porządku.

 

 1. Msza św. w Śliwniku będzie odprawiana w piątki o godz. 17:00.
 2. Jutro rozpoczynamy nowy rok szkolny, dlatego starajmy się zwracać uwagę na to, czym zajmują się nasze dzieci, jakie są ich postępy w nauce, już od początku roku poświęcając im czas, razem z nimi odkrywając to, o czym się uczą. Nie wystarczy wysyłać dzieci na coraz to nowe zajęcia dodatkowe, one potrzebują przede wszystkim naszego zainteresowania i przykładu, zwłaszcza w tym, co dotyczy rzetelności w wypełnianiu powierzonych nam zadań.

        Natomiast błogosławieństwo przyborów szkolnych dzisiaj w czasie Mszy św. o godz. 11:30.

 

 1. Przypominamy wszystkim dzieciom oraz ich rodzicom, że Msza św. w niedziele dla dzieci w naszym kościele będzie odprawiana o godz. 11:30, natomiast dla młodzieży, a szczególnie dla kandydatów do bierzmowania o godz. 18:00.

 

 1. Świetlica Wsparcia Dziennego zaprasza dzieci do wspólnego odrabiania lekcji, dodatkowych zajęć i miłego spędzania czasu popołudniowego w naszej świetlicy. Zapewniamy fachową opiekę pedagogiczną, pomoc przy odrabianiu lekcji, wspólną zabawę, a przede wszystkim bezpieczną opiekę. Zainteresowanych rodziców wraz z dziećmi zapraszamy na świetlicę od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00 – 17:00. Zapraszamy dorosłych jako wolontariuszy do pomocy przy pracy z dziećmi na świetlicy.

 

 1. Jest organizowana z naszej parafii pielgrzymka mężczyzn do Międzyrzecza w sobotę 21 września – zapisy w zakrystii, a koszt wynosi 20 zł.

 

 1. W przyszłą niedzielę „cicha” taca przeznaczona jest na renowację ołtarza głównego – brakuje nam jeszcze 45 tysięcy, dlatego bardzo serdecznie dziękujemy za każdą złotówkę składaną na ten cel.