XXI Niedziela zwykła – ogłoszenia

 1. Jutro obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej – Pani Jasnogórskiej, której cudowny wizerunek czcimy od ponad sześciu wieków. Polecajmy Jej wszystkie nasze sprawy. Po Mszy św. wieczornej śpiewana będzie Litania przy Kaplicy MB Częstochowskiej w intencji naszej Ojczyzny, aby w niej panowała miłość, sprawiedliwość i pokój.

 

 1. W przyszłą niedzielę przypada kolejna rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych przez braci po skończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.

                                      

 1. Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluję o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która stanowi osobiste spotkanie z Panem na Łamaniu Chleba.

 

 1. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla dzieci, ich rodziców i nauczycieli oraz błogosławieństwo przyborów szkolnych w przyszłą niedzielę o godz. 11:30, natomiast młodzież zapraszamy na godz. 18:00.

 

 1. Również w przyszłą niedzielę odpust Matki Bożej Siewnej w Rokitnie oraz Diecezjalna Pielgrzymka Ruchu „Światło-Życie”, Kościoła Domowego i Służby Liturgicznej Ołtarza do Matki Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie.

 

 1. Nauki przed chrztem rozpoczną się w przyszłą niedzielę o godz. 17:00 w salce nad garażami.

 

 1. W tym tygodniu patronują nam:
 • we wtorek – święta Monika, matka świętego Augustyna, która płakała nad niewiarą swojego syna bardziej niż matka płacze nad grobem swojego dziecka i wymodliła nawrócenie syna. Polecajmy jej trudne sprawy powrotu do Kościoła ludzi zaniedbujących życie duchowe;
 • w środę – św. Augustyn, doktor Kościoła, jeden z największych umysłów naszej kultury, który przeszedł imponującą drogę do poznania Chrystusa;
 • w czwartek – św. Jan Chrzciciel. Męczeństwo świętego Jana Chrzciciela jest jego drugim wspomnieniem w kalendarzu liturgicznym, po czerwcowej uroczystości jego narodzenia. Za swoją bezkompromisową postawę Jan Chrzciciel, podobnie jak inni prorocy, a później Apostołowie, zapłacił najwyższą cenę. Tego dnia będziemy prosić go o ład moralny w naszych rodzinach i w naszym całym narodzie.

 

 1. Dzisiaj o godz. 11:30 Łukasz odprawi  Mszę św. dziękczynną za trzy lata pracy duszpasterskiej w naszej parafii.   Dziękujemy Ks. Łukaszowi za jego posługę duszpasterską, którą  realizował z dużym zaangażowaniem i poświęceniem prowadząc: ministrantów i lektorów, Oazę Dzieci Bożych, Oazę Młodzieżową i Kandydatów do Bierzmowania.

       Życzymy dużo zdrowia, Bożego błogosławieństwa, wielu łask i opieki naszej Patronki oraz owocnej posługi w nowej parafii w Międzyrzeczu.

 

 1. Natomiast od jutra w naszej parafii będą posługiwać nowi wikariusze: Jacek Błażkiewicz i Ks. Damian Drop. Otoczmy ich naszą modlitwą,       a Maryja nasza Patronka niech wyprasza potrzebne dla nich łaski.

 

 1. Przypominamy, że od 1 września w niedziele:
 • „Suma” zostanie przesunięta na godz. 10:00
 • Msza św. dla dzieci będzie odprawiana o godz. 11:30
 • Sakrament Chrztu św. będzie udzielany na Mszy św. o godz. 13:00
 • Msza św. w intencji Żywego Różańca i zmiana tajemnic będzie w pierwszą niedzielę miesiąca, ale o godz. 8:30
 • Odwiedziny chorych w domach przez „Nadzwyczajnych Szafarzy” będą po Mszy św. o godz. 10:00
 • Od przyszłej niedzieli wracamy do stałego porządku Mszy św.