XX Niedziela zwykła – ogłoszenia

 1. Pan Jezus poucza dzisiaj swoich słuchaczy, że On jest z nami i pozostanie obecny i żywy pod postacią chleba i wina. Każdy z nas może skorzystać z tego ożywiającego pokarmu, który nam zostawił. Co więcej, karmienie się Jego Ciałem i Krwią jest warunkiem koniecznym, aby osiągnąć życie wieczne.  Nie lekceważmy tego.

 

 1. W tym tygodniu patronują nam:
 • we wtorek – św. Bernard, opat Cystersów
 • w środę – św. Pius X, papież
 • w czwartek – NMP Królowa nieba i ziemi
 • w sobotę – św. Bartłomiej, Apostoł.

 

 1. Diecezjalna Pielgrzymka Pszczelarzy do Rokitna w przyszłą niedzielę.

 

 1. Spotkanie dla wyjeżdżających na turnus rehabilitacyjno-rekolekcyjny do Wągrowca  w poniedziałek o godz. 16:30  w salce nad garażami.

 

 1. Natomiast dzisiaj zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych o godz. 17:00 na cmentarzu. Gdzie kluczem wspólnej modlitwy będziemy otwierać drzwi Bożego Miłosierdzia dla naszych bliskich zmarłych.

 

 1. Po wielu rozmowach z księżmi, a także z parafianami doszliśmy do wniosku, że będzie korzystniej, gdy w niedziele „Suma”  zostanie przesunięta na godz. 10:00, a Msza św. dla dzieci będzie odprawiana o godz. 11:30. Natomiast Sakrament Chrztu św. będzie udzielany w czasie Mszy św. o godz. 13:00.  A Msza św. w intencji Żywego Różańca i zmiana tajemnic będzie w pierwszą niedzielę miesiąca, ale o godz. 8:30. Ten nowy układ będzie obowiązywał już od 1 września.

 

 1. Odwiedziny chorych w domach przez „Nadzwyczajnych Szafarzy” będą od 1 września po Mszy św. o godz. 10:00.

 

 1. Jak wielu z nas już wie Ks. Łukasz 26 sierpnia odchodzi z naszej parafii, dlatego w przyszłą niedzielę o godz. 1130 odprawi Mszę św. dziękczynną za trzy lata pracy duszpasterskiej w naszej parafii.