KONCERT SZPROTAWSKICH DIVERTIMENTI „ZNASZ-LI TE PIEŚNI” – W HOŁDZIE STANISŁAWOWI MONIUSZCE

15 sierpnia   o  godz.  17:30 odbył się  w naszej świątyni niezwykły i niepowtarzalny koncert „Znasz-li te pieśni” – w hołdzie Stanisławowi Moniuszce „Był to koncert   Szprotawskich  Divertimenti, które organizowane są już po raz  siódmy  przez Szprotawski Dom Kultury.

Wystąpili: Agnieszka Makówka – mezzosopran; Ida Tamara Zagórska – sopran;; Krzysztof Marciniak – tenor;  Karolina Wróblewska – fortepian; żeński chór Eufeme z Łodzi pod batutą Michała Jana Barańskiego. Wykonawców i słuchaczy powitał  imieniu ks. Proboszcza ks. Łukasz. Koncert prowadziła dyrektor Szprotawskiego Domu Kultury Teresa Zima.

Usłyszeliśmy następujące utwory:

„Bogurodzica” – najstarsza polska pieśń religijna, autor nieznany

„Przylecieli sokołowie” – muzyka: Stanisław Moniuszko, słowa: Jan Czeczot

„Znasz-li ten kraj” – muzyka: Stanisław Moniuszko, słowa: Johann Wolfgang von Goethe, tłumaczenie na polski: Adam Mickiewicz

„Pieśń wieczorna” – muzyka: Stanisław Moniuszko, słowa: Władysław Syrokomla

„Złota rybka” – muzyka: Stanisław Moniuszko, słowa: Jan Zachariasiewicz

„Dwie zorze” – muzyka: Stanisław Moniuszko, słowa: Teofil Lenartowicz

„Przychodź miły” – muzyka: Stanisław Moniuszko, słowa: Jan Czeczot

„Prząśniczka” – muzyka: Stanisław Moniuszko, słowa: Jan Czeczot

„Wesół i szczęśliwy” – muzyka: Stanisław Moniuszko, słowa: Edmund Wasilewski

„Ej, latał słowiczek” – muzyka: Stanisław Moniuszko, słowa: Jan Czeczot

„Kozak” – muzyka: Stanisław Moniuszko, słowa: Jan Czeczot

Na zakończenie usłyszeliśmy „Rotę”.