REKOLEKCJE PRZED ODPUSTEM PARAFIALNYM

W dniach 12-14 sierpnia 2019 roku odbyły się rekolekcje przygotowujące do duchowego przeżycia odpustu parafialnego. Nauki można było   wysłuchać na  Mszy św. o godz.     7:00,    9:00   albo  o 18:00.  Natomiast   ze spowiedzi można było skorzystać    w środę rano od  godz.  6:30  –  10:00   i   wieczorem od godz. 17:00

Prowadzącym nauki był O. Radosław Tomczak  Franciszkanin z Niepokalanowa. Rekolekcjonista treść  nauk   opierał się na postaci Św. Maksymiliana Marii Kolbego i jego zawierzeniu Niepokalanej, aż do męczeńskiej śmierci.

W pierwszym dniu mieliśmy zastanowić się co jest celem naszego życia? W myśl regulaminu O. Maksymiliana „Muszę być świętym i to jak największym świętym”.W drugim dniu wspominaliśmy  liturgicznie postać Św.  Maksymiliana Marii Kolbego, który  założył Niepokalanów, całym swoim życiem służył Bogu i zginął śmiercią męczeńską w Oświęcimiu. Nie miał cienia wątpliwości gdy oddawał swoje życie za bliźniego w tym miejscu wyprutym z wszelkich wartości, stanął w obronie człowieczeństwa, w obronie wartości. Czy my dzisiaj mamy w sobie tyle siły, by ratować nasze wartości? Czy we współczesnym świecie mamy odwagę by dawać świadectwo swojej wiary, swojej miłości i przynależności?  Mamy postawić sobie podstawowe pytanie: o tożsamość moją  jako katolika i chrześcijanina, czy jestem świadomy tego kim jestem? Tu jest problem, że w kryzysie tożsamości zapominamy jaki jest cel naszej drogi. A celem jest świętość.

Na ołtarzu zostały postawione relikwie Św. Maksymiliana, jego  portret, a przy wyjściu z kościoła można było wziąć pierwszy numer czasopisma, które założył „Rycerz Niepokalanej” z 1922 roku. Treści zawarte w   nim są aktualne i na nasze czasy. Na zakończenie Eucharystii zostało udzielone uroczyste Błogosławieństwo z adoracją relikwii. Relikwie zostaną procesyjnie wniesione do naszej świątyni w dniu odpustu parafialnego 15 sierpnia na Mszy Św. o godz. 12:00.