XIX Niedziela zwykła – ogłoszenia

  1. W czwartek przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. Prawdę wiary o tym, że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały niebieskiej i wywyższona przez Boga jako Królowa, ogłosił papież Pius XII w dopiero 1950 roku. Ale już w V wieku obchodzono w Kościele święto Wniebowzięcia właśnie 15 sierpnia.

 

  1. Czwartkowa uroczystość Wniebowzięcia NMP, to dzień naszej Patronki –  święto całej naszej parafii. I jest to święto nakazane. Dlatego  Msze św.   będą odprawiane przed  południem   o godz.  7:00,     8:30    i    10:00. 

Natomiast Suma Odpustowa będzie odprawiona o godz. 12:00  do udziału,  w której wszystkich parafian oraz gości serdecznie zapraszamy.   A wieczorna Msza św. będzie odprawiona o godz. 19:30.

Poświęcenie ziół będzie w czasie każdej Mszy św., a taca przeznaczona jest na wsparcie potrzebujących parafii z terenów wiejskich naszej diecezji.

Prosimy o przygotowanie do procesji chorągwi, feretronów oraz figurę Matki Bożej Fatimskiej.

Msza św. w szpitalu o godz.  7:30,   a w Śliwniku o godz. 9:30.

 

  1. Natomiast we wtorek rozpoczynamy rekolekcje przygotowujące do uroczystości odpustowej, które prowadzi Ojciec Franciszkanin z Niepokalanowa – starajmy się znaleźć czas, aby we wtorek i środę uczestniczyć we Mszy św. o    7:00,    9:00   albo  o godz. 18:00   oraz wysłuchać nauk rekolekcyjnych. Skorzystajmy również ze spowiedzi  w środę rano od  godz.  6:30  –  10:00   i   wieczorem od godz. 17:00.

 

  1. Ze względu na spowiedź w środę nie będzie nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

  1. W ramach VII SZPROTAWSKICH DIVERTIMENTI zapraszamy wszystkich na niezwykły i niepowtarzalny koncert: „ZNASZ-LI TE PIEŚNI” – w hołdzie Stanisławowi Moniuszce oraz dla uczczenia naszej Patronki, który odbędzie się w kościele  15 sierpnia,    w czwartek  o  godz.  17:30 .    W  wykonaniu solistów Teatru Wielkiego w Łodzi oraz znakomitych śpiewaków i uczestników warsztatów.

 

  1. W czwartek w Uroczystość Wniebowzięcia NMP w Rokitnie – Diecezjalne Dożynki.

 

  1. W piątek 16 sierpnia dzień imienin Biskupa Seniora Stefana Regmunta – pamiętajmy o modlitwie w jego intencji.

 

  1. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski i na Instytut Filozoficzno – Teologiczny w Zielonej Górze.

 

  1. Również w przyszłą niedzielę zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych o godz. 17:00 na cmentarzu.

 

  1. Biuro parafialne do końca sierpnia czynne będzie tylko w czwartki i  soboty w wyznaczonych godzinach.