XVIII Niedziela zwykła- ogłoszenia

  1. We wtorek przypada święto Przemienienia Pańskiego. Wydarzenie to było umocnieniem wiary Apostołów przed męką Pana Jezusa. Jest ono również zaproszeniem do prowadzenia intensywnego życia wewnętrznego, poznawania Pana Boga na drodze sakramentów i modlitwy. Przypominamy o zachęcie Episkopatu Polski – sierpień bez alkoholu. Warto pamiętać o tym nie tylko w naszych modlitwach, ale dokonywać pewnych wyrzeczeń. Postawa abstynencji umożliwia budowanie przestrzeni, w której mogłyby odnaleźć się osoby pragnące zerwać z nałogiem bądź chcące skutecznego trwania w podjętych postanowieniach.

 

  1. W tym tygodniu patronują nam :
  • w czwartek – święty Dominik, prezbiter, założyciel Zakonu Dominikanów, którego zadaniem jest szerzenie Ewangelii przez głoszenie słowa i świadectwo życia;
  • w piątek – święta Teresa Benedykta od Krzyża, filozof, nawrócona na chrześcijaństwo w wieku 30 lat, karmelitanka. Oddała swoje życie w obozie w Auschwitz. Jest patronką Europy. Prośmy, by święta ta wyprosiła duchowe odrodzenie Starego Kontynentu;
  • w sobotę – święty Wawrzyniec, diakon Kościoła rzymskiego. Zginął śmiercią męczeńską;
  • w niedzielę –  święta Klara, duchowa siostra świętego Franciszka.

 

  1. Spotkanie zelatorów i zelatorek Żywego Różańca w salce nad garażami w środę o godz. 16:30.

 

  1. W przyszłą niedzielę Ojciec Paweł Ratajczyk z Poznania wygłosi Słowo Boże – a po każdej Mszy św. będzie można nabyć kalendarze misyjne na 2020 r. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone będą na misyjną działalność Misjonarzy Oblatów.

 

  1. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona jest jak zwykle na prace renowacyjne przy głównym ołtarzu w naszym kościele. Na obecny etap prac, który obejmuje konserwację i restaurację tzw. „szafy” – do końca listopada potrzebujemy 197 tysięcy 890 złotych. Dlatego jesteśmy bardzo wdzięczni za każdą złotówkę składaną na ten cel.

 

  1. Przypominamy, że Parafialny Klub Seniora organizuje wyjazd na turnus rehabilitacyjny nad jezioro do Wągrowca w dniach 8 – 15 września. Odpłatność za turnus wynosi 1270 złotych. Zapisy oraz wpłata zaliczki w wysokości 400 zł w salce nad garażami w środy w    10:00  –  11:30.