XVII Niedziela zwykła – ogłoszenia

 1. W czwartek wkroczymy w progi sierpnia. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie religijnej, jak i narodowej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy dziesiątki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym pośrednikiem w modlitwie o trzeźwość jest Święty Maksymilian Maria Kolbe.

 

 1. Również w czwartek będziemy obchodzić kolejną rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Poległo wówczas bardzo wielu ludzi, którzy odznaczali się wielką miłością do Ojczyzny. Oby ofiara ich życia skłoniła nas do budowania w sobie patriotyzmu, potrzebnego nie tylko w czasie wojny,  ale i pokoju.

 

 1. W tym tygodniu obchodzimy I czwartek, piątek i sobotę miesiąca:
 • w czwartek Msza św. wieczorna w intencji Wspólnoty Krwi Chrystusa oraz za Przyjaciół Paradyża i o powołania kapłańskie
 • w piątek całodzienna adoracja i okazja do spowiedzi od godz. 7:00 – 12:00   i  15:00 – 18:00
 • w sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 8:00 rano.

 

 1. W piątek 2 sierpnia przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie parafialnego kościoła i wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu nawet lekkiego. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas  nie naprawione.

 

 1. W tym tygodniu patronują nam:
 • w poniedziałek – św. Marta, patronka gospodyń domowych;
 • w środę – święty Ignacy z Loyoli, nawrócony rycerz, który poświęcił swoje życie Bogu;
 • w czwartek –  święty Alfons Liguori, biskup i doktor Kościoła. Niestrudzenie oddawał się posłudze głoszenia Bożego słowa, opiece nad młodzieżą i ubogimi;
 • w przyszłą niedzielę – św. Jan Maria Vianney, wybitny, a jednocześnie prosty i skromny kapłan. Swoją modlitwą i całkowitym oddaniem się pracy duszpasterskiej doprowadził do duchowego ożywienia, przekraczającego granice jego parafii. Tego dnia pamiętajmy w modlitwie o naszych duszpasterzach.

 

 1. W tym tygodniu z naszej diecezji wychodzą piesze pielgrzymki na Jasną Górę:
  • 31lipca         –       Ogólnopolska Nauczycieli z Zielonej Góry
  • 31 lipca        –      z Gorzowa Wlkp.
  • 2 sierpnia   –       z Zielonej Góry oraz z Głogowa.

 

 1. Zachęcamy do udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę – zainteresowanych prosimy o kontakt z  Łukaszem.