BŁOGOSŁAWIEŃSTWO POJAZDÓW

25 lipca jak co roku obchodziliśmy święto św. Jakuba Apostoła ale także wspomnienie św. Krzysztofa patrona kierowców. Podczas Mszy św. o godz. 18:00 wspólnie modliliśmy się  za kierowców wszelkich pojazdów i o bezpieczeństwo oraz roztropne wykorzystywanie pojazdów mechanicznych. Eucharystia była celebrowana przez ks. Bartosza. Na zakończenie Mszy św. została odmówiona modlitwa z  błogosławieństwem kierowców i pojazdów, a po jej zakończeniu odbyło się błogosławieństwo samochodów, motorów i rowerów. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku.  Zawsze przed wyruszeniem podróż módlmy się o jej bezpieczny przebieg.  Taca zbierana w tym dniu jako akt wdzięczności Bogu za bezpieczne podróże została przeznaczona na misyjne środki transportu.