XVI Niedziela zwykła – ogłoszenia

  1. Trwa pełnia lata, wakacji, urlopów. Bywa, że zapatrzeni w siebie, nie dostrzegamy tych, którzy pozostali na uboczu, którzy może w szczególny sposób potrzebują naszej pomocy. Nie wszyscy mają radosne wakacje. Pamiętajmy też o ciężkim trudzie rolników podczas żniw; pamiętajmy, że każda kromka chleba, to pot i wiele godzin ludzkiej pracy. Szanujmy to !

 

  1. W poniedziałek święto Marii Magdaleny – Jezus wyrzucił z niej siedem złych duchów i jest orędowniczka osób kuszonych.  

 

  1. We wtorek obchodzimy święto św. Brygidy, patronki Europy. Wpatrując się w tę szlachetną postać, widzimy, że los każdego człowieka jest drogą szukania Boga, albo raczej drogą, na której On nas odnajduje.  A w środę wspominamy św. Kingę.

 

  1. Natomiast w czwartek święto Jakuba Apostoła – jako pierwszy z grona Apostołów przelał krew za Chrystusa. Dni św. Jakuba Apostoła w sanktuarium w Jakubowie rozpoczną się w czwartek, a uroczysta „Suma odpustowa” w Jakubowie będzie odprawiona w sobotę o godz. 17:00.    

 

  1. Również w czwartek świętego Krzysztofa – patrona kierowców – w czasie      Mszy św. wieczornej modlić się będziemy o bezpieczeństwo oraz roztropne wykorzystywanie pojazdów mechanicznych, a po jej zakończeniu błogosławieństwo samochodów – ze względu na zamkniętą część ulicy przed kościół podjeżdżamy od strony placu  Ewangelickiego. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku.  Zawsze przed wyruszeniem podróż módlmy się o jej bezpieczny przebieg.  Taca zbierana w tym dniu jako akt wdzięczności Bogu za bezpieczne podróże będzie przeznaczona na misyjne środki transportu.

 

  1. W piątek obchodzimy wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców Najśw. Maryi Panny. Tego dnia pamiętajmy o modlitwie za naszych rodziców i dziadków.  

 

  1. Parafialny Klub Seniora organizuje wyjazd na turnus rehabilitacyjno-rekolekcyjny nad jezioro do Wągrowca w dniach 8 – 15 września. Odpłatność za turnus wynosi 1270 złotych. Zapisy oraz wpłata zaliczki w wysokości 400 zł w salce nad garażami w środy w    10:00   –   11:30.  

 

  1. Przypominamy, że jest organizowana pielgrzymka z naszej parafii do Sanktuarium Matki Bożej Jutrzenki Nadziei w Grodowcu oraz do Sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Jakubowie. Wyjazd 27 lipca w sobotę o godz. 11:00, a koszt wynosi 30 złotych. Zapisy w zakrystii.

 

  1. Natomiast dzisiaj zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy za zmarłych z wypominkami na cmentarzu o godz. 17:00. Pamiętajmy, że oni czekają na nasze wsparcie modlitewne, bo jak wiemy sami sobie pomóc już nie mogą.

 

  1. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy wsparcia świętych patronów i życzliwej pamięci najbliższych.