XV Niedziela zwykła – ogłoszenia

  1. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych. Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Panem Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia. Nie rezygnujmy z tego najcenniejszego spotkania z Panem Jezusem, tak łatwo tłumacząc to wakacjami, oddaleniem świątyni. Wierzyć w Chrystusa – to znaczy być Jego świadkiem wobec bliźnich i świata.

 

  1. W poniedziałek obchodzimy liturgiczne wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła, natomiast we wtorek NMP z Góry Karmel.

 

  1. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych w przyszłą niedzielę o godz. 17:00 na cmentarzu.

 

  1. Dzisiaj o godz. 11:30 Tomasz odprawi  Mszę św. dziękczynną za trzy lata pracy duszpasterskiej w naszej parafii.   Dziękujemy Ks. Tomaszowi za jego posługę duszpasterską, którą  realizował z dużym zaangażowaniem i poświęceniem prowadząc:

–   spotkania dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

–   Przyjaciół Paradyża

–   Scholę dziecięcą

–   Wspólnotę Modlitewną „Sychar”

–   Zespół Muzyczny Wspólnoty „Sychar”

–   był także odpowiedzialny za kościół w Śliwniku, który został odnowiony.

Życzymy dużo zdrowia, Bożego błogosławieństwa, wielu łask i opieki naszej Patronki oraz owocnej posługi w nowej, ale już własnej parafii w Zaborze koło Zielonej Góry.

 

  1. Jest organizowana pielgrzymka z naszej parafii do Sanktuarium Matki Bożej Jutrzenki Nadziei w Grodowcu oraz do Sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Jakubowie. Wyjazd 27 lipca w sobotę o godz. 11:00, a koszt wynosi 30 złotych. Zapisy w zakrystii.

 

  1. Przypominamy, że uczestników turnusu do Mrzeżyna zapraszamy dzisiaj na spotkanie o godz. 17:00 w ogrodzie na plebanii.

 

  1. Bóg zapłać za ofiary składane na renowację ołtarza głównego w naszym kościele.