DZIĘKUJEMY KS. TOMASZOWI ZA TRZY LATA POSŁUGI W NASZEJ PARAFII

14 lipca   2019 roku na Mszy Św. o godzinie 11:30 odbyło się pożegnanie ks. Dr  Tomasza Sałatkę, który dekretem ks. Biskupa został przeniesiony na nową parafię jako administrator w Zaborze. W naszej parafii posługiwał przez trzy lata 2016/2019. Oprócz ogólnych obowiązków jako wikariusz odpowiedzialny był za:  kościół w Śliwniku (który wyremontował i na nowo wyposażył), przygotowanie dzieci do I Komunii Świętej i spotkania z ich rodzicami, Koło Przyjaciół Paradyża, wspólnotę modlitewną SYCHAR, scholę dziecięcą i  grupę muzyczną SYCHAR, napisał pracę doktorską, brał udział w triatlonie.   Eucharystię celebrowali trzej kapłani ks. Tomasz jako główny celebrans,  ks. Proboszcz Ryszard i ks. Łukasz. Po zakończeniu Mszy Św. słowa podziękowania złożył  ks. Proboszcz przypominając jak trzy lata temu przyjmował ks. Tomasza  do naszej parafii. Następnie przedstawiciele grup parafialnych i wiele osób indywidualnie złożyło podziękowania za posługę kapłańską życząc Błogosławieństwa Bożego w pracy duszpasterskiej w nowej  samodzielnej parafii. Ks. Tomasz  w słowie skierowanym do wszystkich żegnających go wiernych najpierw przeprosił za wszystko co wynikało z ludzkiej ułomności, a następnie dziękował za trzy lata obecności w naszej parafii. Mówił : „Dziękuję Panu Bogu za to, że mnie skierował do tej parafii, ks. Proboszczowi i  kapłanom za klimat wspólnoty, parafianom za to, że jesteście tak wyjątkowi i tak się dzielnie modlicie i tworzycie tak wspaniałą parafialną wspólnotę, która odkrywa Pana Boga.  Macie Ducha Bożego i niesiecie Go drugiemu człowiekowi. …. Dziękuję za klimat, bycie dla drugiego człowieka, za dobre doświadczenia, za dobre słowa, za całe dobro, które wspólnie tworzyliśmy. Proszę o modlitwę abym dał radę wyjść naprzeciw tym sytuacjom, które  Kościół przede mną stawia.”