REKOLEKCJE WSPÓLNOTY SYCHAR

W dniach 05. – 07.07.2019 r. członkowie wspólnoty charyzmatycznej Sychar uczestniczyli w rekolekcjach wspólnotowych, które odbyły się  w domu rekolekcyjnym w Kunicach Żarskich. Rekolekcje  rozpoczęły się od wspólnej kolacji i Mszy Świętej, którą odprawił opiekun grupy – ksiądz Tomasz. W sobotę członkowie Wspólnoty wysłuchali konferencji na temat modlitwy uwolnienia i modlitwy wstawienniczej. Tematem, któremu poświęcono wiele uwagi było przebaczenie – ksiądz Tomasz poprowadził nie tylko konferencję na temat, ale również nabożeństwo, po którym każdy, kto czuł taką potrzebę,  mógł skorzystać z sakramentu pokuty. Sobotni wieczór zakończony został ogniskiem, podczas którego Wspólnota pożegnała księdza Tomasza, który jako opiekun Wspólnoty przez trzy lata bardzo zaangażował się w jej działania. Ksiądz Tomasz był nie tylko kapłanem i opiekunem dla osób będących we Wspólnocie, ale również  przyjacielem i przewodnikiem na drodze duchowego rozwoju. Niedziela była dniem, w którym można było podzielić się duchowymi owocami tego wyjątkowego czasu. Swoje świadectwo powiedziała między innymi Basia ze wspólnoty charyzmatycznej Verbum z Wrocławia, która była szczególnym gościem tych rekolekcji.  Podczas tych kilku dni nie zabrakło miejsca na modlitwę różańcową i adorację.

 Nad całością organizacji czuwał lider Wspólnoty – Marek Borejko, dzięki któremu rekolekcje przebiegły w atmosferze otwartości i spokoju.