OKTAWA BOŻEGO CIAŁA

W czwartek 27 czerwca 2019 roku na Mszy św. o godz. 18:00 zakończono obchody uroczystości Bożego Ciała. Eucharystię koncelebrowało dwóch kapłanów: ks. Tomasz i ks. Łukasz. Głównym celebransem był ks. Łukasz. Przed odśpiewaniem litanii   do Najświętszego Serca Pana Jezusa zostały poświęcone wianki z kwiatów i ziół. Przynosząc je   prosimy,  aby Bóg swoją opieką otaczał pola, łąki, lasy, strzegł je przed zatruciem i zniszczeniem oraz pozwolił im wydać obfite owoce dla naszego dobra. Po jej zakończeniu Najświętszy Sakrament został procesyjnie zaniesiony do czterech ołtarzy wewnątrz świątyni. Przy każdym ołtarzu została odczytana Ewangelia. Między drugim a  trzecim ołtarzem  wierni wyszli w procesji dookoła kościoła.