XII Niedziela zwykła – ogłoszenia

                                                                                                                              

 1. Dzisiaj przypada Dzień Ojca, dlatego składamy im serdeczne życzenia oraz zawierzamy ojców opiece św. Józefa – pamiętajmy o modlitwie w ich intencji.

 

 1. Nadal trwa oktawa Bożego Ciała; zachęcamy do udziału w procesjach eucharystycznych, które odbywają się każdego dnia po Mszy św. wieczornej wokół kościoła. W czwartek, na zakończenie oktawy, przynosimy do błogosławieństwa wianki z kwiatów i ziół leczniczych. Będziemy prosić,  aby Bóg swoją opieką otaczał pola, łąki, lasy, strzegł je przed zatruciem i zniszczeniem oraz pozwolił im wydać obfite owoce dla naszego dobra.

 

 1. Natomiast nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa dzisiaj o godz. 19:00.

 

 1. Jutro obchodzimy uroczystość Narodzenia świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej Prawdy, który za nią był gotów oddać życie. Ciesząc się narodzinami św. Jana Chrzciciela, warto zastanowić się nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą i pobożnością.

 

 1. W piątek przypada uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.  Za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia Sercu Pana Jezusa można uzyskać odpust zupełny. Dzień ten jest także światowym dniem modlitw o świętość kapłanów. Prosimy w tym dniu o modlitwy w naszych intencjach,   aby Pan kształtował pasterzy według swego Serca. 

          Śliwniku w czasie Mszy św. o godz. 17:00 poświęcenie wianków.

 

 

 1. W sobotę czcimy Apostołów Piotra i Pawła, dwa wielkie filary, na których wznosi się Kościół; św. Piotr jest gwarantem, że Kościoła nie zwyciężą    żadne, nawet piekielne moce, oraz św. Paweł, który poniósł Ewangelię między pogan. Uroczystość ta jest okazją do podziękowania Bogu za posługę wszystkich następców św. Piotra, zwłaszcza ostatnich papieży.

Ofiary składane w tym dniu na tacę są przeznaczone na Stolicę Apostolską.

 

 

 1. Przypominamy, że od dzisiaj obowiązuje wakacyjny porządek odprawiania niedzielnych  Mszy św.:
 • w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 1300 i 1800, a  będzie  wieczorem  Msza św.   o    1930
 • w Śliwniku do końca wakacji w piątki nie będzie Mszy św.

 

 1. W związku wakacjami, my także pracujemy w mocno okrojonym składzie, dlatego zachęcamy do korzystania ze spowiedzi św. tylko w dni powszednie przed każdą Mszą św.

 

 1. W środę zakończył się rok szkolny i rozpoczęły się wakacje. Przypominamy, że wakacje nie są czasem wolnym od Boga i obowiązków religijnych. Obowiązują nas zatem także na urlopach niedzielne Msze św., osobista modlitwa, zachęcamy także do korzystania z sakramentu spowiedzi. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacyjne kolonie, obozy i urlopy życzymy, aby był to czas wypoczynku i rekreacji, a także odnajdywania Bożych śladów w pięknie stworzenia.

 

 1. Biskupi Polscy podjęli decyzję o odśpiewaniu w niedzielę 23 czerwca, po każdej Mszy św., suplikacji: Święty  Boże, Święty Mocny… Będzie to formą ekspiacji za świętokradztwa popełnione ostatnio w naszym kraju, za akty profanacji miejsc i przedmiotów świętych oraz za przejawy agresji wobec duchownych.