Niedziela Najśw. Trójcy – ogłoszenia

 1. W dzisiejszą niedzielę oddajemy cześć Jedynemu Bogu w trzech Osobach, a zarazem dziękujemy Bogu Ojcu za stworzenie, Synowi za odkupienie, a Duchowi św. za uświęcenie.

 

 1. We wtorek Uroczystość Matki Bożej Rokitniańskiej – Głównej Patronki naszej diecezji.

 

 1. W czwartek uroczystość Bożego Ciała –  Msze św. o godz. 7:00,  8:30,  10:00   i wyjście procesji z kościoła do czterech ołtarzy około godz. 10:40. Trasa procesji w tym  roku będzie prowadzić przez: pl. Kościelny, Ewangelicki i Komuny Paryskiej oraz ulicami Kościuszki, Głogowska, I Armii i Rynek. Ołtarze budowane będą: na placu Ewangelickim, przy Kościuszki, I Armii oraz przy kościele. Prosimy o sąsiedzką pomoc przy budowaniu i przystrajaniu ołtarzy. Okna katolickich mieszkań powinny być odpowiednio przystrojone, co będzie szczególnym podkreśleniem charakteru uroczystego dnia. Starajmy się brać czynny udział w procesji przez zaangażowanie w śpiew, a pomocą w tym będą nowe śpiewniki z tekstami pieśni. Udział w procesji jest naszym wyznaniem wiary, ale nie zwalnia z  uczestnictwa we Mszy św., dlatego będzie Msza św. wieczorem o  godz. 18:00 w naszym kościele. 

         W szpitalu o godz. 730,      a  w   Śliwniku  Msza św. i  procesja   o   godz.   930.

         Taca przeznaczona jest na renowację ołtarza głównego.

 

 1. Przygotowanie dzieci do sypania kwiatów o godz. 16:30 we wtorek i  środę.

 

 1. Przez całą oktawę Bożego Ciała po Mszy św. wieczornej nabożeństwo i procesja wokół kościoła – zachęcamy wszystkich do uczczenia Chrystusa obecnego w Najśw. Sakramencie.

 

 1. Zgodnie z uprawnieniem jako proboszcz parafii udzielam dyspensy od zachowania w piątek po Uroczystości Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, a podjęcia innych form pokuty, jak na przykład: modlitwa, jałmużna czy uczynki pobożności i miłości.

 

 1. Zapraszamy wszystkich do udziału w nabożeństwach do Najśw. Serca Pana Jezusa które w naszym kościele są odprawiane:
 • w niedziele i święta o godz. 17:00
 • w dni powszednie o godz. 17:30
 • natomiast dzisiaj jak w każdą III niedzielę miesiąca nie będzie nabożeństwa w kościele, a wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych o godz. 17:00 na cmentarzu.

 

 1. Środa to ostatni dzień w tym roku szkolnym – w czasie Mszy św.  o godz. 8:00   będziemy dziękować Bogu za miniony rok szkolny.  Do udziału w tej Mszy św.  zapraszamy wszystkie dzieci oraz nauczycieli, wychowawców i rodziców. Natomiast młodzież zapraszamy na  9:00 do kościoła.

 

 1. Aby nasz udział we Mszy św. dziękczynnej był pełny, to okazja spowiedzi dla dzieci i młodzieży będzie codziennie pół godziny przed każdą Mszą św.

 

 1. Od przyszłej niedzieli, tj. od 23 czerwca obowiązuje wakacyjny  porządek   odprawiania Mszy św.                                                                                                                                                                                                                 w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 13:00   i   18:00, 

           ale  będzie  wieczorem  Msza św.   o  godz.  19:30

 • w dni powszednie Msze św. będą odprawiane według stałego porządku: o godz.   7:00,    9:00    i    18:00
 • w Śliwniku już od tego tygodnia w piątki nie będzie Mszy św. do końca wakacji.

 

 1. Spotkanie katechetów we wtorek po Mszy św. wieczornej w salce.

 

 1. W Kościele istnieje wiele form pogłębiania wiary czy też odkrywania obecności Boga w naszym życiu. Jednym z niezwykłych sposobów doświadczenia Pana Boga są piesze pielgrzymki na Jasną Górę. Klasztor Jasnogórski, w którym tak wiele pokoleń Polaków czciło i nadal czci Królową Polski, na stałe wpisał się w tożsamość naszego narodu. Chcemy zaprosić wszystkich chętnych, którzy pragnę u boku Matki Najświętszej przeżyć cudowne rekolekcje w drodze w 37 Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę z naszej diecezji. Dzięki wielu udogodnieniom technicznym oraz życzliwości wielu ludzi, pielgrzymowanie staje się możliwe nie tylko dla młodzieży, ale dla małżeństw z dziećmi czy też osób starszych. Warto przeżyć piękną przygodę i zanieść swoje osobiste intencje oraz sprawy do stóp Królowej Polski. Wyruszamy jak co roku z naszej parafii. Szczegółowe informacje oraz zapisy u ks. Łukasza.

 

 1. Zapraszamy także do udziału w pieszej pielgrzymce w intencji Powołań na trasie Sulechów – Rokitno w dniach 22 – 23 czerwca, br. (sobota i niedziela).  Zainteresowani proszeni są o kontakt w ks. Tomaszem.

 

 1. Natomiast Duszpasterstwo Rolników organizuje pieszą pielgrzymkę z Otynia na Jasną Górę 2 – 12 lipca. Jest możliwość dołączenia się do wspólnego pielgrzymowania. Informacje i zapisy na stronie duszpasterstworolnikow.com lub    pmydlowski@gmail.com

 

 1. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła składamy ofiary do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Fakultet Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.

 

 1. Również dzisiaj po każdej Mszy św., Schola Dziecięca zaprasza na ciasto i chłodne napoje. Zebrane przy tym ofiary będą przeznaczone na wyjazd wakacyjny dzieci ze scholi.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary składane na renowację ołtarza głównego.