Zesłanie Ducha Świętego – ogłoszenia

 1. Chrystus Pan po zmartwychwstaniu przygotowywał uczniów do swego odejścia. Obiecał im zesłać swego Ducha, który przypomniał im wszystko to, czego nauczał, przekonał świat o grzechu i sądzie. Duch Pocieszyciel został nam właśnie dziś dany. Otwórzmy się na ten wielkanocny dar i tym samym stańmy się odważnymi świadkami Chrystusowej wiary.

 

 1. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego jest misyjnym Dniem Chorych, którego szczególną Patronką jest św. Teresa od Dzieciątka Jezus – zachęcamy chorych parafian do modlitwy w intencji

 

 1. W poniedziałek w drugi dzień oktawy Zesłania Ducha Świętego obchodzimy wspomnienie NMP Matki Kościoła. Ona, oczekując razem z Apostołami w Wieczerniku na Ducha Świętego, stała się wzorem modlącego się Kościoła.

 

 1. Święto ku czci Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana obchodzimy w czwartek po Niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Papież Benedykt XVI ustanawiając to święto pragnął, aby przyczyniało się do pogłębienia świętości życia duchowieństwa i stało się inspiracją do modlitwy o nowe, święte i liczne powołania do służby kapłańskiej.

 

 1. W dniach 11 – 18 czerwca obchody ku czci Matki Bożej Rokitniańskiej, patronki diecezji. Zakończenie Roku Jubileuszowego 350-lecia obecności obrazu Matki Bożej w Rokitnie. Natomiast szczególnym momentem w sobotę podczas Dnia Młodzieży, będzie akcja ” Gramy dla Mamy” która rozpocznie się o godzinie 14.30. Wykonanie pieśni „Ciche Ave” przez zespół Full of grace można wysłuchać i zobaczyć tutaj: Ciche Ave. Uroczysta Msza św. odpustowa będzie odprawiona w niedzielę o g. 12:00.

 

 1. Również w przyszłą niedzielę przypada rocznica święceń biskupich Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego – pamiętajmy o modlitwie w jego intencji.

 

 1. Ponieważ mamy czerwiec, zachęcamy wszystkich do licznego udziału w nabożeństwach do Najśw. Serca Pana Jezusa, które są odprawiane:
  • w niedziele i święta o godz. 17:00
  • w dni powszednie o godz. 17:30.

 

 1. W przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

 

 1. Modlitwy za zmarłych z wypominkami na cmentarzu w przyszłą niedzielę o godz. 17:00 –  zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

 

 1. Spotkanie Wspólnoty Krwi Chrystusa w czwartek o godz. 16:00 w salce.

 

10.Diecezjalna Pielgrzymka Chorych i Niepełnosprawnych do Rokitna odbędzie się 12 czerwca – wyjazd o godz. 7:30 z przystanku obok Domu Kultury.

 

11.W przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Fakultet Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.

 

12.Z okazji 40 rocznicy Pierwszej Pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny została wydana książeczka, która znajduje się na stoliku z prasą – czytając ją przypomnijmy sobie te ważne wydarzenia, które miały tak wielki wpływ na losy naszej Ojczyzny, ale także i Europy.