WIGILIA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 8.06.2019

Oczekiwanie na uroczystość Zesłania Ducha Świętego zwanego w polskiej tradycji Zielonymi Świętami rozpoczęło się w szprotawskiej farze  Mszą Św. o godz. 18:00. Celebransem Eucharystii był ks. Tomasz. Wierni zebrani w świątyni wraz z kapłanem zjednoczeni w modlitwie oczekiwali przyjścia Ducha Świętego, który ukazywany jest jako powiew wiatru, języki ognia  czy też  gołębica.  Po Mszy św. odbyło się nabożeństwo uwielbienia przed wystawionym Najświętszym Sakramentem z prośbą o wylanie darów Ducha św. na nasze miasto. Modlitwę prowadziła wspólnota  charyzmatyczna SYCHAR  wspólnie z ks. Tomaszem.  Przed modlitwą  ks. Tomasz wygłosił konferencję. Następnie była modlitwa przebłagalna, błagalna i uwielbienia. Czas modlitewnego czuwania swoją modlitwą i śpiewem wzbogacała wspólnota  charyzmatyczna SYCHAR, która zarażała wszystkich  swoją radością i entuzjazmem wielbienia i modlitewnej postawy  wobec naszego Pana i Stwórcy.