Wniebowstąpienie Pańskie – ogłoszenia

 1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres ukazywania się Zmartwychwstałego i umacniania w wierze Apostołów, pomaga nam lepiej zrozumieć zapewnienie Jezusa: idę do Ojca przygotować wam miejsce. Żyjemy wciąż nadzieją, że zasłużymy sobie na przebywanie na wieki w niebie, razem z naszym Zbawicielem, w domu Ojca.

 

 1. W tym tygodniu, razem z Apostołami zgromadzonymi w Wieczerniku, chcemy trwać w oczekiwaniu na spełnienie się Jezusowej obietnicy zesłania Ducha Świętego. Codziennie odprawiamy nowennę do Ducha Świętego na zakończenie nabożeństwa majowego.

 

 1. W sobotę w wigilię Zesłania Ducha św. na godz. 18:00 zapraszamy na wspólną modlitwę uwielbienia o wyproszenie łask dla naszych rodzin i dla miasta. A po jej zakończeniu czuwanie prowadzone przez Wspólnotę „Sychar” i modlitwa o wylanie Ducha Świętego.

 

 1. Ponieważ mamy czerwiec, zachęcamy wszystkich do licznego udziału w nabożeństwach do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które są odprawiane:

          –   w niedziele o godz. 17:00

          –   w dni powszednie o godz. 17:30.

 

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca:

 –   w czwartek Msza św. wieczorna w intencji Przyjaciół Paradyża i  o  powołania kapłańskie oraz za Wspólnotę Krwi Chrystusa, a spotkanie Przyjaciół Paradyża po Mszy św. wieczornej w salce

–   w piątek całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu, a okazja do  spowiedzi w godzinach  7:30  –  12:00   i   15:00  –  18:30.

 

 1. Młodzież z naszej parafii przystąpi do Sakramentu Bierzmowania w najbliższą sobotę o godz. 15:30 – prosimy o modlitwę w ich intencji.

 

 1. Nasza świetlica przygotowała na wakacje kilka wyjazdów dla dzieci. Rodziców zainteresowanych uczestnictwem swoich dzieci w wyjazdach wakacyjnych prosimy o wcześniejsze zgłoszenie do Siostry Moniki na świetlicy z powodu opłat rezerwacyjnych. Plan wyjazdów jest wywieszony na drzwiach głównych kościoła.

 

 1. Instytut Filozoficzno-Teologiczny im. Edyty Stein w Zielonej Górze zaprasza wszystkich, którzy chcieliby pogłębić swoją formację chrześcijańską, biblijną i teologiczną w ramach dziennych studiów magisterskich, a w przyszłości posługiwać jako katecheci. Dla wszystkich wahających się i niedysponujących pełnym czasem istnieje możliwość uczestniczenia w wybranych wykładach, jako wolny słuchacz. Szczegóły tutaj – http://www.ift.zgora.pl/index.php/studia-magisterskie/rekrutacja

 

 1. Przypominamy, że uczestnicy turnusu do Mrzeżyna wyjeżdżają z parkingu koło plebanii w poniedziałek o godz. 5:33.

 

 1. Diecezjalna Pielgrzymka Chorych i Niepełnosprawnych do Rokitna odbędzie się 12 czerwca – wyjazd o godz. 7:30, a koszt wynosi 35 zł. Zapisy w zakrystii.

 

 1. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła składamy do puszek ofiary na Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie.

 

 1. Natomiast taca w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na renowację ołtarza głównego w naszym kościele.

 

 1. Kandydaci do bierzmowania – grupa Ks. Bartosza – dzisiaj na Mszy św. o godz. 18:00 złożą uroczyste wyznanie wiary i otrzymają krzyże do bierzmowania.