VI Niedziela Wielkancna – ogłoszenia

 1. W kolejną niedzielę Wielkanocy usłyszeliśmy obietnicę posłania uczniom Ducha Świętego. Trzecia Osoba Trójcy Świętej prowadzi Kościół do pełnego zjednoczenia z Chrystusem i na spotkanie z Bogiem Ojcem. Przygotujmy się na przyjęcie darów Ducha Świętego poprzez odprawienie nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą rozpoczniemy w najbliższy piątek.

 

 1. W dzisiejszej modlitwie szczególnie pamiętamy o naszych matkach z okazji ich święta. Niech Najświętsza Maryja Panna, wzór macierzyńskiego serca, nieustannie wyprasza potrzebne dary, a wdzięczność i miłość najbliższych zawsze radują Wasze serca.

 

 1. Powoli dopełnia się czas wielkanocnej radości. Przypominamy wiernym o przykazaniu kościelnym, wynikającym z troski o nasze duchowe dobro, które mówi: „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię św.”.

 

 1. Zapraszamy dzieci, młodzież i starszych do udziału w ostatnich już w tym roku nabożeństwach majowych:

          –   w niedzielę o godz. 17:00

          –   w dni powszednie o godz. 17:30.

 

 1. Natomiast od poniedziałku do środy będziemy modlili się o urodzaje i błogosławieństwo w pracy na roli  –   Dni Krzyżowe.

 

 1. W piątek, na zakończenie maryjnego majowego miesiąca, oddamy cześć Matce Bożej, obchodząc święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

 

 1. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca:

          –   nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 8:00 rano

          –   odwiedziny chorych w domach o zwykłej porze, tylko Ks. Łukasz wyjątkowo odwiedzi swoich chorych w piątek od godz. 9:00.

 

 1. Diecezjalny Dzień Dziecka w Rokitnie 1 czerwca, br. rozpocznie się o godz. 10:00, natomiast wszystkie dzieci z naszej parafii z okazji Dnia Dziecka zawierzymy Najśw. Sercu Pana Jezusa podczas pierwszego nabożeństwa czerwcowego w sobotę o godz. 17:30.

 

 1. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 

 1. Także w przyszłą niedzielę ostatnie już przed wakacjami nauki przed chrztem dla rodziców i chrzestnych o godz. 17:00 w salce nad garażami.

 

 1. Również w przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na Centrum Opatrzności Bożej.

 

 1. Kandydatów do bierzmowania – grupa Ks. Bartosza – zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę o godz. 18:00 w czasie, której złożą uroczyste wyznanie wiary i otrzymają krzyże do bierzmowania.

 

 1. Parafia Świętej Rodziny w Wiechlicach organizuje pielgrzymkę do Lichenia 10 czerwca. Koszt pielgrzymki wynosi 70 zł. Wyjazd o godz. 2:00 w nocy z niedzieli na poniedziałek. Można zgłaszać się telefonicznie pod nr 696 489 376  podając numer pesel.

 

 1. Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę z naszej parafii odbędzie się w dniach 8 – 12 lipca, br.  Zainteresowanych udziałem w tej formie pielgrzymowania zapraszamy na spotkanie we wtorek po Mszy św. wieczornej w salce nad garażami.