V Niedziela Wielkanocna – ogłoszenia

  1. Dziś kolejna, piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Pana Boga. Możemy ten wielkanocny sakrament przyjąć i pozwolić, aby przemieniał nas wewnętrznie, czynił coraz bardziej podobnymi do Chrystusa. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tu, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość nieba. Najdoskonalszą nauczycielką na tej drodze jest dla nas Maryja – Ta, która wypowiedziawszy przy zwiastowaniu fiat, nigdy go nie cofnęła, nigdy nie odstąpiła od Bożego Syna, szła z Nim aż na Kalwarię, trwała w komunii założonej przez Niego wspólnoty.

 

  1. Przypominamy, że nabożeństwa majowe dzieci, młodzież i starszych w naszym kościele są odprawiane:

             –         w niedzielę i święta o godz. 17:00

             –         w dni powszednie o godz. 17:30.

 

  1. Natomiast dzisiaj wyjątkowo nie będzie nabożeństwa majowego w kościele, a wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłych z wypominkami na cmentarzu o godz. 17:00. Pamiętajmy, że oni czekają na nasze wsparcie modlitewne, bo jak wiemy sami sobie pomóc już nie mogą.

 

  1. Stanisław Horodecki w przyszłą niedzielę o godz. 13:00 odprawi Mszę św. dziękczynną za 60 lat kapłaństwa – zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy w intencji dostojnego jubilata.

 5. Spotkanie dla małżeństw z asystentem Komisji Episkopatu Polski do spraw rodziny z dr hab Mieczysławem Guzewiczem odbędzie się w parafii św. Andrzeja w Szprotawie we wtorek o godz. 19:00 w salce.