IV Niedziela Wielkanocna – ogłoszenia

 

 1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy. Musimy modlić się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych do podjęcia zadania przemiany serca innych, podjęcia trudnych wyzwań wobec współczesnego świata. Mając wśród siebie kapłanów, mamy dostęp do niewyczerpanych Bożych łask płynących z sakramentów św. Pamiętajmy, że tylko dzięki sercom i dłoniom kapłanów jest możliwe przedłużenie Chrystusowej zbawczej ofiary podczas Eucharystii oraz rozdawanie Bożego miłosierdzia w sakramencie pokuty.

 

 1. Podczas tego tygodnia szczególnie będziemy prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej. Być może nasi młodzi parafianie w swych sercach słyszą głos Bożego wołania: „Pójdź za Mną” ! Polecajmy tych młodych ludzi Tej, która jest najlepszą Matką wszystkich kapłanów i wychowawczynią powołań kapłańskich.

 

 1. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 13:00 zapraszamy dzieci, które będą obchodzić rocznicę I Komunii św., a spowiedź codziennie od godz. 17:00.

 

 1. Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach majowych dzieci, młodzież i starszych. W naszym kościele będą odprawiane:

                         –       w niedzielę i święta o godz. 17:00

                          –       w dni powszednie o godz. 17:30.

 

 1. Apostolat Zbawczego Cierpienia zaprasza na spotkanie w salce Domu Katechetycznego w czwartek o godz. 16:00.

 

 1. W tym tygodniu patronują nam:
 • we wtorek – św. Maciej, uczeń Pana Jezusa, wybrany do grona Apostołów, męczennik.
 • w czwartek – św. Andrzej Bobola, polski jezuita, misjonarz wśród prawosławnych, zamęczony przez kozaków, patron Polski.

 

 1. Modlitwy za zmarłych z wypominkami na cmentarzu w przyszłą niedzielę  o godz. 17:00   –   zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.   Pamiętajmy, że oni czekają na nasze wsparcie modlitewne, bo jak wiemy sami sobie pomóc już nie mogą.

 

 1. Spotkanie dla wyjeżdżających na turnus rehabilitacyjno-wypoczynkowy do Mrzeżyna w poniedziałek o godz. 16:45 w salce nad garażami.

 

 1. Konferencja „Jesteście moimi przyjaciółmi”, na którą zapraszamy wszystkich, którzy chcą pogłębić swoją relację z Bogiem oraz niewierzących, którzy chcą doświadczyć działania żywego Boga, odbędzie się w dniach   18 – 19 maja w Głogowie. Rejestracji prosimy dokonywać na stronie wiarygodni.org.   W ramach konferencji w sobotę 18 maja o godz. 19.00 odbędzie się nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie dla wszystkich chętnych.  Szczegóły na plakacie i w Internecie.

 

 1. Przypominamy, że spotkanie kandydatów do bierzmowania – grupa Bartosza  –  dzisiaj po Mszy św. wieczornej.