III Niedziela Wielkanocna – ogłoszenia

 1. Dziś przypada III Niedziela Wielkanocy – w Polsce każdego roku, obchodzona jest jako Niedziela Biblijna z następującym po niej Tygodniem Biblijnym. Niech to będzie dla nas okazja, aby sięgnąć po Ewangelię, ponieważ ona daje nam Ducha św., pozwala żyć w przyjaźni z Bogiem i prowadzi do Boga Ojca. Przypominamy, że spotkania grupy biblijnej w naszej parafii  odbywają się w salce nad garażami w każdą środę po Mszy św. wieczornej  –  zainteresowanych zapraszamy.

 

 1. Przyszłą – czwartą niedzielę Wielkanocy obchodzimy jako Niedzielę Dobrego Pasterza. Rozpoczyna ona dni modlitw o powołania do służby w Kościele, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników na Bożej roli.

 

 1. Dzieci z naszej parafii w przyszłą niedzielę przystąpią do I Komunii św. o godz. 11:00. Dlatego naszych parafian nie zainteresowanych I Komunią prosimy o przyjście na inne  Msze św.

 

 1. Próba dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. we wtorek o godz. 16:00 w kościele.  Natomiast spowiedź dla dzieci będzie w piątek od godz. 16:30.

 

 1. Rodziców, chrzestnych oraz członków rodzin dzieci komunijnych zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi, aby wszyscy mogli przyjąć Komunię św. św. w intencji dzieci. Prosimy o korzystanie ze spowiedzi od poniedziałku do piątku włącznie przed każdą Mszą św.

 

 1. Natomiast Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na spotkanie w czwartek o godz. 16:00 w salce.

 

 1. Przypominamy, że Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza także na pielgrzymkę do Częstochowy na odpust Matki Bożej Przenajdroższej Krwi – wyjazd z noclegiem 18 maja tj. w sobotę o godz. 8:00 rano koło Domu Kultury. Powrót w niedzielę wieczorem, a koszt wynosi 140 złotych. Zapisy w zakrystii – a bliższe informacje na plakacie.

 

 1. W poniedziałek w liturgii czcimy Apostołów Filipa i Jakuba, którzy czerpiąc moc z Chrystusa, udowodnili, że nawet słaby człowiek jest w stanie poświęcić się głoszeniu Ewangelii.

 

 1. W środę będziemy obchodzić uroczystość św. Stanisława ze Szczepanowa, krakowskiego biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Będziemy dziękować za wielkiego orędownika naszej ojczyzny i polecać  w modlitwach nasz kraj, aby był wierny Bogu tak jak  św. Stanisław.

 

 1. Środa to także dzień imienin Ks. Stanisława Horodeckiego naszego seniora –  dzisiaj w czasie Mszy św. o godz. 8:30 modliliśmy się w intencji  solenizanta prosząc Boga o zdrowie, błog. Boże i potrzebne łaski dla niego na dalsze lata.

 

 1. „Każda kobieta w wieku 50 – 69 lat, która otrzymała zaproszenie lub ta, która jest chętna a nie miała wykonanego badania w ciągu ostatnich 24 miesięcy – jest zaproszona na badanie mammograficzne.  Mammobus z Zielonej Góry będzie czekał na kobiety w Szprotawie koło Ratusza  w dniach  6 -7.05.2019.

 

 1. Spotkanie kandydatów do bierzmowania – grupa Ks. Bartosza – w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej.

 

 1. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona jest tradycyjnie na renowację ołtarza głównego w naszym kościele.