Niedziela Miłosierdzia Bożego – ogłoszenia

 1. Obchodzimy dzisiaj Niedzielę Miłosierdzia Bożego – kult Miłosierdzia Bożego jest znakiem czasu. Każdy z nas winien korzystać z łask, jakich   Bóg chce nam udzielić w ogromie Miłosierdzia swego, zwłaszcza tych,     które realizują się   w sakramentach pokuty i Eucharystii.

Zachęcamy do rozwijania osobistej pobożności poprzez odmawianie Koronki do Miłosierdzia Bożego, a także do uczestnictwa w „Godzinie Miłosierdzia”  w  każdy  piątek  o  godz.  1500   w  naszym  kościele.

Natomiast dzisiaj w związku z obchodzonym świętem Miłosierdzia Bożego, z którym Pan Jezus związał wielkie obietnice zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy przed Najśw. Sakramentem o godz. 1500.

 

 1. We wtorek przypada uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika – głównego patrona Polski.

 

 1. W najbliższą środę rozpocznie się miesiąc w szczególny sposób poświęcony Maryi. To w szkole Maryi uczmy się całkowitego oddania Panu Bogu i braciom. Zadbajmy o Jej wizerunki w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, różaniec czy wieczorny Apel.

 

 1. Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach majowych dzieci, młodzież i starszych. W naszym kościele będą odprawiane:

                      –      w niedzielę i święta o godz. 17:00

                      –      w dni powszednie o godz. 17:30.

 

 1. Dzień 1 maja jest także Świętem Pracy. Naszymi modlitwami przez wstawiennictwo św. Józefa Rzemieślnika obejmiemy szczególnie osoby i rodziny borykające się z problemem bezrobocia i  z  dramatyczną sytuacją materialną.

 

 1. W czwartek przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.

 

 1. W piątek 3 maja uroczystość NMP Królowej Polski, głównej Patronki naszego naroduMsze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego.  Nie będzie tylko Mszy św. o godz. 13:00.

 

 1. Również w piątek Diecezjalna Modlitwa za Ojczyznę oraz Pielgrzymka Ruchu Trzeźwości do Rokitna.

 

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca:

–         w czwartek Msza św. wieczorna w intencji Przyjaciół Paradyża i  o  powołania kapłańskie oraz za Wspólnotę Krwi Chrystusa,  a spotkanie Przyjaciół Paradyża po Mszy św. wieczornej w salce

–         w piątek adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 15:00 do Mszy św.                                  wieczornej, a spowiedź w godzinach  17:00  –  18:30

–         w sobotę o godz. 8:00  nabożeństwo do Niepokalanego  Serca NMP

–         odwiedziny chorych w domach również w sobotę o zwykłej porze.

 

 1. Nauki przed chrztem w przyszłą niedzielę o godz. 17:00 w salce nad garażami.

 

 1. 1% podatku – 100% serca to coroczna prośba Caritas naszej diecezji, by wspierać działania charytatywne i dobroczynne w postaci 1% podatku z naszych PITów. Zachęcamy, by wpisać KRS naszej Caritas ( 2 2 6 8 1 8 –   dane na plakacie, ulotce oraz na stronie caritaszg.pl )

Warto, by te fundusze zostały na terenie naszej diecezji i wspierały liczne dzieła Caritas w ciągu całego roku. Szczęść Boże.

 

 1. Natomiast dzisiaj przy wyjściu z kościoła składamy ofiary do puszek na działalność charytatywną Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.