MODLITEWNY WIECZÓR MŁODYCH

Tradycyjnie już w Niedzielę Palmową w całym Kościele przeżywamy  Światowy Dzień Młodzieży na poziomie diecezjalnym. W naszej diecezji obchody ŚDM odbywają się w dwóch odsłonach. Na takie spotkanie została wybrana także Szprotawa, jako jedno z pięciu miejsc w diecezji. W sobotę 13 kwietnia odbył się  Modlitewny Wieczór Młodych, który rozpoczął się Mszą św. wieczorną o godz. 18:00 w naszym kościele. Na spotkanie przyjechali młodzi z różnych stron naszego dekanatu, z Żagania, Żar i Przemkowa. Eucharystię celebrowali kapłani: ks. Adam  Firak, ks. Andrzej Pytlik, ks. Jędrzej Polak, ks. Rafał Goluch, ks. Dariusz Korolik, ks. Tomasz Sałatka i główny celebrans ks. Łukasz Sławiński. Okolicznościowe kazanie wygłosił ks. Jędrzej Polak. Ks. Tomasz Westfal posługiwał w konfesjonale.

Po Eucharystii zaproszono młodych na ciepłą herbatę i ciasto. Następnie odbyło się modlitewne spotkanie w kościele. Spotkanie prowadził ks. Łukasz. Była katecheza wygłoszona przez ks. Tomasza, wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i rozważanie modlitewne; Błogosławieństwo, modlitwa do Ducha Św., modlitwa z nałożeniem rąk przez kapłanów. Na zakończenie odśpiewanie Apelu Jasnogórskiego.  Wszystkim młodym, którzy przybyli na spotkanie podziękował dziekan ks. Krzysztof Mrukowicz.

Oprawę muzyczną i śpiew prowadziła  schola wspólnoty SYCHAR wraz ze swoim opiekunem ks. Tomaszem.